Gori: Cuddly Carnage – gra o kocie walczącym z jednorożcami trafi nie tylko na PC

Dobrze przyjęte Stray udowodniło, że gry z kotami w głównej roli to dla wielu całkiem atrakcyjne produkcje, zwłaszcza jeśli dodatkowo są osadzone w futurystycznym świecie o neonowych kolorach. Do tej kategorii z wyjątkowo jasno określonymi elementami trafi wkrótce także Gori: Cuddly Carnage.

20 września 2022

Gdybyśmy stworzyli listę uroczych zwierzątek, z pewnością nie zabrakłoby na niej kotków i jednorożców. Co więcej, umieszczenie ich w jednym miejscu, na przykład w formie gry wideo, mogłoby jeszcze bardziej podnieść poziom słodyczy. Gori: Cuddly Carnage, produkcja Angry Demon Studio, której wydaniem zajmie się Wired Productions, idzie jednak o krok dalej, choć stawia go w nieco innym kierunku.

Pozwala nam ona wcielić się w kota, który za pomocą deskorolki, czy też raczej deskolotki rozprawia się z hordami jednorożców w formie słodkich maskotek stanowiących Uroczą Armię nawiedzającą futurystyczny świat. Kolorowa rozwałka w stylu określonym przez twórców jako „skate and slash” zapewni nam, jak się okazuje, dynamiczną rozrywkę na wielu platformach.

Gori: Cuddly Carnage – kot i jego deskolotka kontra jednorożce

Dzięki nowemu zwiastunowi wiemy, że Gori: Cuddly Carnage trafi nie tylko na pecety, jak zostało wcześniej zapowiedziane, ale również na Nintendo Switch, PlayStation 4 i 5 oraz konsole Xbox. Kiedy dokładnie to nastąpi? Jak przeczytamy w karcie gry na Steamie, produkcja ukaże się „jak tylko pozwolą na to jednorożce”, co oznacza bliżej nieokreśloną datę w 2023 roku. Do tego czasu możemy jednak zapoznać się z dostępną już wersją demonstracyjną.

Dorota Żak

Na liście jej ulubionych zajęć znajdzie się nałogowe oglądanie filmów, a później opowiadanie o nich każdemu, kto ma ochotę słuchać. W wolnym czasie siedzi gdzieś z kubkiem dobrej herbaty albo kawy. Dalej smuci ją zakończenie trylogii Mass Effect, ale gdyby do końca życia miała grać tylko w jedną grę, pewnie padłoby na Fallout: New Vegas.
UWaga! Gorące informacje!