fbpx

Indiana Jones będzie ekskluzywny na Xboxa, bo „ma to sens finansowy i strategiczny” według Disneya

13 grudnia 2023,
09:05
Arek Grabowski
Grafika z pokazanym od tyłu Indianą Jonesem

Niedawno poinformowaliśmy, że nadchodząca gra Indiana Jones od Bethesdy i Machine Games będzie ekskluzywna dla konsol Xbox. Zostało to już oficjalnie potwierdzone. Według Disneya, czyli spółki macierzystej Lucasfilm i właściciela IP, ma to „sens finansowy oraz strategiczny”. Niedawno Sean Shoptaw, szef działu gier Disneya, wypowiedział się w wywiadzie dla serwisu Axios. Powiedział tam, że Xbox ma jedną z największych baz użytkowników. Dlatego też gra wciąż „dotrze do szerokiego grona ludzi”.

Ekskluzywność Indiana Jones’a nie powinna wpłynąć na popularność i dostępność gry

Według Disneya Xbox ma wystarczającą bazę graczy, by wydawać tam ekskluzywne gry. Tytuł rzeczywiście pominie PlayStation, jednak wydawca nie uważa tego za zły krok. Ma to pewne podstawy finansowe, wizerunkowe oraz strategiczne.

Xbox nadal jest jednym z większych rynków gier, więc nie czuliśmy, że będziemy nadmiernie wykluczać. Czuliśmy, że nadal będzie docierać do szerokiego grona ludzi i czuliśmy, że finansowo i strategicznie dla gry miało to sens w tamtym czasie.

Sean Shoptaw, szef działu gier Disneya

Na ten moment Indiana Jones nie ma podanej daty premiery. Dowiedzieliśmy się jedynie, że będzie to gra akcji, która miesza pierwszoosobową i trzecioosobową perspektywę. Todd Howard na ten moment zasugerował potencjalną datę prezentacji. Gra miałaby oficjalnie zostać ujawniona już w 2024 roku, co oznacza zaawansowany stan prac.