fbpx

Gra Indiana Jones będzie miksem perspektywy pierwszej i trzeciej osoby

26 czerwca 2023,
09:00
Karla Kuźnicka
Indy.

W tym tygodniu otrzymaliśmy już ważną wiadomość na temat powstającej gry w uniwersum Indiany Jonesa – tytuł będzie ekskluzywny dla PC oraz konsoli Xbox Series X/S. Dziś dostaliśmy kolejne informacje, tym razem odnośnie tego, z jakiej perspektywy będzie prowadzona narracja w grze. W 166. odcinku podcastu XboxEra, Shpeshal Nick, współzałożyciel podcastu, powiedział, że postaci sławnego archeologa przydałaby się perspektywa trzecioosobowa, tak jak w Uncharted od Naughty Dog.

Jak będzie wyglądać narracja w grze Indiana Jones

Nick wypowiedział się na łamach podcastu, powołując się na wiarygodne źródło, że tytuł ten będzie operował pierwszoosobową i trzecioosobową narracją. Jednak zaznaczył, że nie wie, czy jest to decyzja finalna, czy jeszcze trwają na ten temat negocjacje. Ale z tego, co słyszał, część sekwencji rozgrywki będzie w pierwszej osobie, a część w trzeciej.

Todd Howard zaś, reżyser gier w studiu Bethesda, rok temu wypowiedział się o „zmiksowanej perspektywie kamery” w podcaście Lexa Fridmana:

Powiem po prostu, że to połączenie jest unikatowe. To nie jest tylko jeden element, więc ukazuje różne płaszczyzny, a to jest coś, co ja i moi znajomi z Machine Games chcieliśmy mieć w grze. To jest po prostu unikatowe.

Todd Howard

Daty premiery gry jeszcze nie ujawniono, jednak od kiedy została ogłoszona produkcja, minęły już 4 lata, więc miejmy nadzieję, że doczekamy się konkretnych informacji.