fbpx

Pacific Drive – jedź, przetrwaj, powtórz. Nowy gameplay gry od Ironwood Studios

W nowym gameplayu Pacific Drive Ironwood Studios przedstawia nam postapokaliptyczny klimat, jaki będzie nam towarzyszył w trakcie samochodowej podróży. Musimy pamiętać, że nie będzie to lekka wyprawa, a pojawiające się na naszej drodze anomalie staną się nie lada wyzwaniem.

Samochód zatrzymujący się przy znaku drogowym w szary dzień
Na skróty
 • Premiera Pacific Drive została zaplanowana na 2023 rok.
 • Gra zostanie wydana na PC i PlayStation 5.
 • Jej soundtrack skomponował Wilbert Roget.

9 lutego 2023 roku Ironwood Studios udostępniło zwiastun z rozgrywką Pacific Drive. Data premiery gry nie została jeszcze potwierdzona, wiemy jednak, że ma ona odbyć się w tym roku na PC i PlayStation 5. Wraz ze zwiastunem na blogu PlayStation pojawiła się aktualizacja od Blake’a Dove’a, specjalisty ds. komunikacji i marketingu Ironwood Studios, który wypowiada się na temat produkcji.

Pacific Drive i przyczyny tajemniczego kataklizmu

Gra Ironwood Studios to pierwszoosobowy survival akcji utrzymany w postapokaliptycznym klimacie. Oprawa graficzna tytułu jest trójwymiarowa, a soundtrack skomponował Wilbert Roget. Pracował on między innymi nad ścieżką muzyczną do Call of Duty: WWII.

Akcja Pacific Drive osadzona jest na północno-zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. Zostają one zniszczone w wyniku tajemniczego kataklizmu, a gracz musi dostać się do Olimpijskiej Strefy Wykluczenia położonej w centralnym punkcie występowania groźnych anomalii.

Aby dowiedzieć się co spowodowało kataklizm, będzie on eksplorował zniszczone i niebezpieczne tereny, głównie za pomocą samochodu. Może go także opuszczać, zwłaszcza w sytuacjach nieuniknionych, takich jak potrzeba naprawy pojazdu. Auto można ulepszać oraz modyfikować wedle potrzeb i upodobań.

Deska rozdzielcza, kierownica i las widoczny za przednią szybą
Ironwood Studios

Samochód i jego wyposażenie w nowej produkcji Ironwood Studios

Podczas rozgrywki garaż będzie pełnił rolę bazy gracza. Eksplorując świat Pacific Drive, musimy utrzymać samochód w ruchu tak długo, aż bezpiecznie do niego wrócimy. W nim do naprawy i ulepszeń naszego głównego środka komunikacji wykorzystamy zebrane wcześniej materiały i przedmioty, między innymi takie jak;

 • panele samochodowe;
 • sterowny reflektor;
 • piorunochron pozwalający na ładowanie baterii w czasie burzy;
 • pancerne płyty chroniące przed najgorszymi elementami Strefy;
 • bagażniki z wyposażeniem na drogę;
 • zbiorniki paliwa;
 • generatory energii wiatrowej;
 • automatyczne hamulce postojowe.

Elementy świata są w Pacific Drive generowane losowo. Wśród nich znajdziemy surowce, potwory oraz anomalie – takie jak węże ciskające elektrycznymi pociskami czy wystające z ziemi i uszkadzające opony podziemne kawałki metalu. Gracz będzie musiał obserwować wszystkie otaczające go zjawiska i wyciągać z nich wnioski, aby dowiedzieć się, co musi dalej robić.

Każda ekspedycja prowadzi coraz głębiej za bezpieczny teren murów, a kolejne obszary stają się miejscem pełnym innych anomalii. Trafiając do nowych lokacji, znajdujemy zasoby. Niektóre z nich są dostępne tylko w niebezpiecznych miejscach, dlatego musimy przygotować nasze auto na każdą okoliczność. Przykładowo błoto na bagnach wymaga specjalnych kół, w wiecznie ciemnej dolinie istotne natomiast staną się światła na dachu, a w przypadku burzy z piorunami przyda się modernizacja silnika.