Google Stadia oficjalnie wyłączona. Tak pożegnali się z graczami twórcy usługi

19 stycznia 2023,
14:18
Mateusz Skowron
Pad do Google Stadia

O wyłączeniu usług Google Stadia informowaliśmy we wrześniu ubiegłego roku. Od tego momentu użytkownicy mieli czas na pożegnanie się ze sprzętem i przygotowaniem do ewentualnej przesiadki na inną platformę. Od tego czasu problemy i pytania z tym związane były stopniowo wyjaśniane.

Niektóre z firm (Ubisoft, Bungie) zobligowały się do przeniesienia postępów graczy na inne platformy, w niektórych przypadkach mogło to mieć miejsce za darmo. Nawet dedykowany pad najprawdopodobniej otrzyma drugie życie.

Pożegnanie usługi Google Stadia

Serwis streamingowy Google Stadia został zamknięty prawie 3 lata po oficjalnej premierze. Od 19 listopada 2019 roku walczyła o uwagę użytkowników, lecz niestety okazała się finansową porażką. Twórcy usługi pożegnali swoich użytkowników ciepłym wpisem za pośrednictwem konta na Twitterze, dziękując za wszystko każdemu, kto był zaangażowany w projekt.

https://twitter.com/GoogleStadia/status/1615804298381725696

Do wpisu została załączona długa lista osób zaangażowanych w projekt, a jej design jest bezpośrednim nawiązaniem do gry Worm Game, testowej gry Google Stadii, która została udostępniona graczom w zeszłym tygodniu.