GSC World podniesie cenę za edycję kolekcjonerską STALKER 2

16 lutego 2023,
17:03
Jacek Kowal

Studio GSC World potwierdziło, że są zmuszeni zwiększyć cenę najbardziej złożonej edycji kolekcjonerskiej swojej nowej gry STALKER 2. Ma to związek z trwającą od roku wojną na terenie Ukrainy. Przez ten konflikt sama gra była wielokrotnie opóźniana, a twórcy w celu kontynuowania pracy przenieśli się na zachód, w tym nawet do Czech.

Deweloperzy się jednak nie poddają i zawzięli się, że gra ukaże się jeszcze w tym roku. W styczniu mogliśmy nawet zobaczyć nowy zwiastun, który pięknie prezentuje możliwości Unreal Engine 5. Niestety konflikt w ich rodzimym kraju nie ustaje, więc poza kosztowną przeprowadzką twórcy walczą też z szalejącą inflacją i wieloma innymi problemami. Z tego powodu postanowili podnieść cenę edycji Ultimate STALKER 2.

Wyższa cena edycji Ultimate STALKER 2

Biorąc pod uwagę wspomniane koszta i problemy trudno się dziwić, że GSC World postanowiło podnieść cenę edycji Ultimate STALKER 2 o 40 dolarów. Ma to jednak pomóc utrzymać najwyższą jakość wszystkich przedmiotów kolekcjonerskich. Aktualnie zestaw wyceniono na 379 dolarów. O całej sprawie twórcy poinformowali na Twitterze.

Aby utrzymać jakość wszystkich przedmiotów kolekcjonerskich na pożądanym poziomie w tych niespokojnych czasach, niestety musimy podnieść cenę STALKER 2 Ultimate Edition z 339 USD do 379 USD (lub równowartość w lokalnej walucie).

Tłumaczenie wpisu z Twittera

W edycji Ultimate znajdziemy wiele ciekawych gadżetów, między innymi Steel Book, listy od twórców, naklejki, mapę strefy, plakat, naszywki frakcji, nieśmiertelniki, brelok, artbook, figurkę Stalkera i plecak. Oczywiście, jeżeli nie chcesz wydawać 380 dolarów, to zawsze są tańsze opcje zarówno fizyczne, jak i cyfrowe, które zawierają ekskluzywne gadżety Steam, specjalną dodatkową misję i elementy kosmetyczne.