fbpx

Easter egg w Hi-Fi Rush sugeruje powstawanie kolejnej części znanego survival horroru

10 lutego 2023,
21:59
Dorota Żak
Postaci z Hi-Fi Rush

Ogłoszone niespodziewanie w czasie Developer Direct Hi-Fi Rush odstaje klimatem od poprzednich produkcji Tango Gameworks, jednak nie znaczy to, że gra pozbawiona jest jakichkolwiek nawiązań do innych tytułów studia. Trafimy w niej choćby na easter egga związanego z lustrem z The Evil Within, a także spotkamy postać przypominającą nieco Sebastiana Castellanosa.

Hi-Fi Rush spotyka The Evil Within

Najnowsze znalezisko z rytmicznej gry rzuca się w oczy nieco mniej, a jako pierwszy zauważył je jeden z czytelników portalu GamesRadar+. W pewnym momencie Hi-Fi Rush nasi bohaterowie znajdują się w windzie, w której wyświetlane są reklamy. Wśród nich możemy zauważyć napis „ogłoszono sequel popularnej survivalowo-horrorowej franczyzy”. Trzeba się jednak postarać, bo pojawia się on zaledwie na krótką chwilę. Łatwo można połączyć fakty i skojarzyć to z serią The Evil Within stworzoną przez tego samego dewelopera.

Easter egg w Hi-Fi Rush
Wspomniany napis znajdziemy np. w playthrough Hi-Fi Rush użytkownika Shirrako na YouTubie.

Czy oznacza to, że Tango Gameworks niedługo ogłosi wydanie kolejnej części swojej flagowej marki? Niekoniecznie, może to być natomiast kolejne mrugnięcie okiem do uważnych graczy Hi-Fi Rush i zabawa z easter eggami. Póki co nie mamy żadnych informacji, że The Evil Within 3 powstaje, choć z pewnością wiele osób chętnie zagrałoby w kolejną część serii.