Test Drive Unlimited: Solar Crown z nowym zwiastunem

Twórcy najnowszej odsłony Test Drive Unlimited zaprezentowali wczoraj nowy zwiastun swojej nadchodzącej produkcji. Po rajskiej wyspie O’hau i słonecznej Ibizie nowa odsłona przeniesie gracza na nie mniej egzotyczną wyspę Hongkong. Poza tym ujawniono datę premiery i docelowe platformy.

7 lipca 2021
Na skróty
  • Nowa odsłona serii Test Drive Unlimited o podtytule Solar Crown zabierze gracza na wyspę Hongkong.
  • Seria słynie z bardzo szczegółowego odwzorowania swoich miejsc akcji na podstawie danych satelitarnych.
  • Gra ma ukazać się na PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X|S i Nintendo Switch.
  • Data premiery przewidywana jest na 22 września 2022.

O powrocie serii Test Drive Unlimited mówiło się od bardzo dawna. Chociaż za nową odsłonę cyklu nie jest już odpowiedzialne studio Eden Games, to grę tworzy doświadczone w grach wyścigowych studio Kylotonn, znane między innymi z nowszych odsłon rajdowego cyklu WRC, wyścigów motocyklowych pod szyldem Isle of Man TT: Ride on the Edge czy nieźle przyjętego V-Rally 4. Wczoraj twórcy udostępnili filmowy zwiastun, który mówi już dość dużo o nadchodzącej produkcji.

Test Drive Unlimited: Solar Crown z akcją na wyspie Hongkong

Chociaż sam region administracyjny Hongkongu obejmuje terytorium wysp Lantau i Hongkong oraz niemal cały półwysep Koulun, twórcy postanowili ograniczyć miejsce akcji jedynie do samej wyspy Hongkong. Jest to ciekawe środowisko posiadające zarówno silnie zurbanizowane centrum, jak i spore połacie terenów zielonych. Możemy więc się spodziewać zarówno wyścigów pomiędzy krętymi uliczkami miasta, na okalających wyspę drogach ekspresowych i przełajowych rajdów na wybrzeżu oraz po górujących nad wyspą wzniesieniach. Teren ma zostać, zgodnie z tradycją serii, odwzorowany w skali 1:1 na podstawie szczegółowych zdjęć satelitarnych.

Wyspa Hongkong w Solar Crown

Poza nowym miejscem akcji zwiastun prezentuje urywki zabawy w nocnych klubach czy gier hazardowych. Podczas jednego fragmentu widzimy rękę dorzucającą kluczyki od samochodu do puli pokerowych żetonów. Bardzo możliwe, że pewne hazardowe mechaniki zostaną zaimplementowane do gry, chociaż jest to kiepska informacja dla polskich graczy, gdyż ze względu na obowiązujące w naszym kraju prawo antyhazardowe taka funkcjonalność może zostać u nas zablokowana, podobnie jak ruletka z GTA Online.

W grze pojawią się dwie ścieżki kariery: Street lub Sharp. Nie wiadomo na razie, na czym mają polegać różnice między nimi, jednak wydaje się to rozwiązanie podobne jak w Need For Speed: Heat, gdzie gracze mogli ścigać się zarówno w oficjalnych eventach, jak i nielegalnych ulicznych wyścigach. Jedno jest pewne: nie zabraknie przepychu i sportowych samochodów.

Pojazdy obecne w zwiastunie TDUSC

Nowy Test Drive Unlimited na niemal wszystkich obecnych platformach

Według informacji, jaka pojawia się pod koniec zwiastuna, gra będzie dostępna na większość znajdujących się obecnie w sprzedaży platform. Oprócz komputerów osobistych gra zagości również na konsolach Sony PlayStation 4 i PlayStation 5 oraz na dwóch generacjach konsol Microsoft: Xbox One, a także Xbox Series X|S. Przyjemnym zaskoczeniem jest obecność gry również na przenośnej platformie od Nintendo Switch. Miło, że nowa produkcja, oferująca duży, otwarty świat, trafi również na wyraźnie odbiegającą parametrami od konkurencji platformę przenośną. Premiera gry przewidywana jest na 22 września 2022 roku.

Całość zwiastuna prezentujemy poniżej:

Maciej Żbik

Miłośnik retro zafascynowany technologią starszą niż on sam. Kolekcjonuje konsole do gier oraz gry, o każdej z osobna stara się umieć powiedzieć to i owo. Jego ulubioną rozrywką jest zgłębianie wiedzy na interesujące go tematy, potrafi przesiadywać godzinami na dedykowanych portalach Wiki. Z gier lubi wszystkie gatunki poza sportowymi i strategicznymi. Król parkietu w „Just Dance”.
UWaga! Gorące informacje!