Nowy Pokémon w edycjach Scarlet i Violet – poznajemy widmowego psa, Greavarda

27 października 2022,
21:52
Amira El Berrah

Student akademii Naranja w regionie Paldea dostał zadanie, aby znaleźć Pokémona typu Duch. Czy mu się udało? Tak! Zobaczmy na nagranym przez niego materiale, kogo napotkał.

Greavard

Poznajmy nowego Pokémona typu duch, czyli Greavarda, psiego ducha, którego możemy spotkać w regionie Paldea w grach Pokémon Scarlet i Pokémon Violet.

Nowy Pokémon – to nie jest zwykła świeczka

W zaprezentowanym filmiku możemy zobaczyć, że gdy Greavard przebywa na wolności, pojawia się pod ziemią, nad którą widać tylko świeczkę na jego głowie. Stworek wyskakuje wtedy z ziemi, wydając “upiorny krzyk”, według opisu na stronie Pokémon Sccarlet i Violet. Paranormalne właściwości tego typu Pokémonów i ich ataków są często podobne do opętania. Mogą spowodować uraz jak ogłupienie czy stworzenie iluzji, często też paraliżują przeciwnika.

Nowy Pokémon jest przy tym bardzo uroczy. Greavard ma przyjazną i czułą osobowość i zupełnie jak pies będzie zachwycony poświęcaną mu uwagą Jego wygląd wzbudza sympatię wraz z jego długimi kudłatymi włosami w odcieniu jasnej szarości, trójkątnym czarnym nosem i ząbkowanymi ustami, które wyglądają jakby cały czas gościł na nich uśmiech.

Jednak nie dajmy się do końca zwieść słodyczy Greavarda. Jego ugryzienia są groźne, na tyle silne aby miażdżyć kości, a sam niepozorny wygląd może nie wskazuje na to, że waży on 77 funtów, w przybliżeniu około 35 kilogramów. Również trenerzy w grze powinni uważać: Greavard nieumyślnie wchłania siłę życiową otaczających go osób. Jest to umiejętność wynikająca z typu Pokémona jakim jest, więc dłuższa zabawa może się skończyć wycieńczeniem, co również widzimy na filmiku (mała cena za zabawę z psem, powiedzmy sobie szczerze, jest przesłodki). Umiejętność jaką posiada Greavard to Podniesienie. Jest to stosunkowo powszechna moc pozwalająca znajdować właścicielowi przedmioty w bitwie i poza nią.