Frank O’Connor odchodzi z Microsoftu? Twórca serii Halo zaktualizował profil zawodowy

17 kwietnia 2023,
12:23
Mateusz Skowron
Walczący komandosi

Frank O’Connor, którego staż w firmie Microsoft sięgał 20 lat, oznaczył swoje aktualne stanowisko w serwisie LinkedIn jako zakończone w kwietniu 2023 roku. Według Windows Central, nie było oficjalnego potwierdzenia ani ze strony O’Connora, ani ze strony Microsoftu dotyczącego jego odejścia. Jednakże, jeśli informacja ta się potwierdzi, będzie to kolejne z serii odejść związanych z legendarną marką Halo.

Seria Halo przeżywa kryzys?

Ostatnie odejścia z 343 Industries, dewelopera odpowiedzialnego za serię Halo, obejmują dyrektora kreatywnego trybu wieloosobowego Halo Infinite, Toma Frencha, byłego dyrektora, Josepha Statena, a także Davida Bergera, głównego dewelopera technologii Slipspace Engine w Infinite, oraz Bonnie Ross, szefową 343, która ogłosiła swoje odejście z firmy po 15 latach.

Microsoft zwolnił również co najmniej 95 osób z zespołu deweloperskiego Halo Infinite, w tym czołowych dyrektorów i kontrahentów. Pracownicy tymczasowi również dostali rykoszetem, gdyż ich umowy rzekomo zostały wypowiedziane „tylko kilka dni” przed dniem ich zakończenia.

Krótkie oświadczenie wydane przez 343 Industries miało na celu uspokojenie obaw dotyczących przyszłości franczyzy, zapewniając, że Halo i Master Chief „tu zostają”, a zespół 343i „będzie nadal rozwijać Halo teraz i w przyszłości”. Jednak, z tyloma odejściami z zespołu, pozostaje pytanie, jak to faktycznie wpłynie na przyszłość kultowej serii.