Fatal Fury/Garou powraca po ponad 20 latach. SNK zapowiedziało kolejną część serii

Czy powrót do znanej i lubianej serii po ponad dwóch dekadach od premiery ostatniej części to dobra decyzja? Zależy od sytuacji, dlatego twórcy często podejmują to ryzyko. Tym razem padło na Fatal Fury/Garou.

8 sierpnia 2022

Trwające na początku sierpnia EVO 2022 było okazją do kilku ciekawych zapowiedzi w świecie gier wideo. W czasie imprezy pojawiły się nowe informacje na temat serii Tekken, postaci, które trafią do Street Fightera 6 czy next-genowej wersji Dragon Ball FighterZ. Czas na swoje ogłoszenia miała także SNK Corporation, która zdradziła, że seria bijatyk Fatal Fury, znana także pod nazwą Garō Densetsu, doczeka się kolejnej odsłony.

Nowa część Fatal Fury/Garou dostaje zielone światło

Wspomniana seria zadebiutowała w 1991 roku i w ciągu niecałej dekady doczekała się wielu odsłon. Ostatnia z nich miała jednak premierę w 1999, a od tamtego czasu tytuł został nieco odsunięty na boczny tor. Wkrótce jednak otrzyma on wznowienie, zapowiedziane po 23 latach. Choć może „wkrótce” to może za dużo powiedziane, biorąc pod uwagę krótki teaser trailer, jaki możemy już obejrzeć w sieci. Pokazuje on… wyłącznie jedną grafikę związaną z Fatal Fury/Garou prezentującą bohatera z gry, Rocka Howarda.

To, co zobaczymy w produkcji, pozostaje więc na razie w strefie domysłów. Prawdopodobnie będzie ona bezpośrednią kontynuacją ostatniej części serii, czyli Garou: Mark of the Wolves, choć na szczegóły musimy jeszcze poczekać. Podobnie jak na ewentualną datę premiery czy docelowe platformy. Pokazanie przez twórców zaledwie jednej grafiki raczej nie wskazuje na zaawansowany poziom prac nad grą.

Dorota Żak

Na liście jej ulubionych zajęć znajdzie się nałogowe oglądanie filmów, a później opowiadanie o nich każdemu, kto ma ochotę słuchać. W wolnym czasie siedzi gdzieś z kubkiem dobrej herbaty albo kawy. Dalej smuci ją zakończenie trylogii Mass Effect, ale gdyby do końca życia miała grać tylko w jedną grę, pewnie padłoby na Fallout: New Vegas.
UWaga! Gorące informacje!