Z miłości do pierwowzoru. Naughty Dog publikuje materiał o remake’u The Last of Us

Studio Naughty Dogs zawdzięcza swoją reputację pierwszej części The Last of Us.  W serwisie YouTube pojawił się materiał, w którym twórcy opowiadają o próbach uhonorowania pierwowzoru, jednocześnie wykorzystując dzisiejsze możliwości technologiczne.

30 sierpnia 2022
Na skróty
  • Studio Naughty Dog opublikowało materiał związany z pracą nad The Last of Us part 1.
  • Wideo pokazuje wiele kadrów nadchodzącego remake’u oraz komentarze twórców, którzy opowiadali o zachowaniu ducha pierwowzoru w grze stworzonej prawie zupełnie od zera.
  • Premiera gry nastąpi 2 września 2022 roku.

Naughty Dog to jedno z tych studiów, które może oficjalnie pochwalić się dziełem, które na stałe zapisało się w historii interaktywnej rozrywki. Porywająca na długie wieczory historia jednego z najlepszych growych duetów rozpala uczucia odbiorców już od 2013 roku jeszcze na PlayStation 3, niezmiennie zajmując honorowe miejsce w sercach graczy.

Remake The Last of Us wierny oryginałowi

The Last of Us otrzymał remaster, który wykorzystał potencjał kolejnej generacji konsol ze stajni Sony, by w końcu po wielu latach doczekać się zapowiedzi remake’u. Ten zaś ma szansę opowiedzieć znaną nam historię ponownie, czerpiąc garściami z dobrodziejstw dzisiejszych rozwiązań technologicznych. Twórcy gry opublikowali materiał, w którym opowiadają o swoim sentymencie do marki i zmaganiach podczas procesu deweloperskiego, który miał za zadanie pozostać wierny oryginałowi, mimo wprowadzania wielu technicznych zmian.

Niestety, mimo naprawdę solidnie zapowiadającego się produktu musimy liczyć się z kosztem, jak za pełnoprawną premierę gry – w sieci krąży wiele opinii sugerujących, że jest to o wiele zbyt dużo, jak na prawie dziesięcioletnią historię.

Czy The Last of Us Part 1 jest wart swojej ceny, dowiemy się już 2 września.

UWaga! Gorące informacje!