fbpx

Tekken 7 – darmowa aktualizacja, zapowiedź mistrzostw i… teaser Tekkena 8?

8 sierpnia 2022,
21:01
Kaja Piaścik

Z okazji EVO 2022 Bandai Namco zaprezentowało zwiastun, a w nim nieco nowości dotyczących Tekkena 7. W najbliższym czasie pojawi się darmowa aktualizacja do gry, zapowiedziane też zostały finały światowych mistrzostw w Amsterdamie. Kilka ostatnich sekund materiału fani interpretują za to jako teaser kolejnej odsłony serii.

Kazuya Mishima z bliznami na twarzy i czerwonym okiem z zapowiedzi od Bandai Namco dotyczącej Tekkena
Na skróty
  • Na Evo 2022 Bandai Namco przedstawiło materiał z ogłoszeniami dotyczącymi serii Tekken.
  • Zwiastun zapowiada darmową aktualizację do Tekkena 7 oraz światowe finały Tekken World Tour 2022, które odbędą się w Amsterdamie w lutym 2023 roku.
  • Ostatnie sekundy zapowiedzi to prawdopodobnie teaser kolejnej części serii.

Właśnie zakończył się Evo 2022, czyli The Evolution Championship Series – coroczne wydarzenie e-sportowe poświęcone bijatykom. Z tej okazji Bandai Namco udostępniło zwiastun, w którym podało kilka informacji dotyczących Tekkena.

Po pierwsze, już 17 sierpnia pojawi się darmowa aktualizacja balansująca do Tekkena 7, która obejmie także nowe taktyki. Ogłoszone również zostały światowe finały mistrzostw Tekken World Tour 2022. Wydarzenie odbędzie się w Amsterdamie 4 i 5 lutego 2023 roku.

Teaser Tekkena 8?

Najwięcej emocji wzbudza jednak ostatnie kilka sekund materiału. Bandai Namco przy udostępnianiu wideo zaznacza, żeby obejrzeć go do końca. Po planszy tytułowej pokazany jest krótki klip z pierwszej, arkadowej odsłony słynnej serii bijatyk, w którym jedna z głównych postaci Tekkena, Kazuya Mishima, zrzuca Heihachiego z klifu. Następnie uśmiecha się do gracza, a wtedy obraz zmienia się w kompletnie nową wersję.

Render jest znacznie lepszy pod względem jakości grafiki niż w przypadku Tekkena 7. Fani zauważyli także, że bohater ma na twarzy nowe blizny, które sugerują, że nie mamy do czynienia z zapowiedzią remake’u jedynki. Z tego względu prawdopodobnie jest to teaser ósmej odsłony Tekkena.

Najnowsza gra miała premierę w 2017 roku, dlatego możemy się spodziewać, że faktycznie nadchodzi pora na kolejną część, chociaż na razie deweloper nie ma zamiaru rozwiewać wątpliwości. Bandai Namco kończy materiał jedynie enigmatycznym „GET READY” – ale na oficjalne informacje dotyczące tego, na co dokładnie mamy się przygotować, przyjdzie nam pewnie jeszcze poczekać.