fbpx

Factorio dostanie rozszerzenie Space Age. Twórcy podzielili się szczegółami

29 sierpnia 2023,
10:30
Dorota Żak
Mapa z Factorio

Do Factorio zmierza nowa zawartość, a jej twórcy przekazali ostatnio kilka szczegółów na jej temat. Do gry trafi rozszerzenie o nazwie Space Age, dzięki któremu poślemy rakiety w kosmos, co stanie się swoistą kontynuacją wcześniejszych przygód gracza. Jego dokładna data nie została jeszcze podana, ale Wube Software przewiduje, że przygotowanie dodatku zajmie co najmniej rok. Twórcy podzielili jednak pracę na etapy i skutecznie realizują każdy z nich, dopracowując kolejne elementy produkcji. Obiecują także dzielenie się regularnymi aktualizacjami swoich postępów.

Lot w kosmos w Factorio

W międzyczasie dowiedzieliśmy się, co Space Age wprowadzi do gry. Po pierwsze będą to wspomniane już rakiety, ale na nich się nie skończy. Gracze zyskają możliwość transportowania za ich pomocą materiałów na orbitę, aby budować na niej olbrzymie platformy. Space Age doda również do gry cztery zupełnie nowe planety. Każda z nich otrzyma swoje własne zasoby, wyzwania i mechaniki, co pozwoli nam odblokować unikalne technologie. Nie bez znaczenia pozostanie kolejność, w jakiej odkryjemy te miejsca – pomoże to w tworzeniu własnej strategii na rozwój.

Oprócz tego Factorio otrzyma nowe wyzwania, nagrody i przedmioty. Zbalansowane zostanie drzewko odpowiadające za technologię, co oznacza, że część elementów dostępnych w podstawowej wersji gry po włączeniu Space Age odblokuje się dopiero na jakiejś konkretnej planecie. Ma to sprawić, że nasze decyzje będą niosły ze sobą większą wagę.

Przy okazji dostaliśmy jeszcze przypomnienie o istnieniu moda Space Exploration, stworzonego przez Earendela, który później dołączył do ekipy Factorio. Choć może się wydawać, że jest dość podobny do tworzonego rozszerzenia, znajdziemy trochę różnic. Pierwsza z nich to cel; Space Exploration to propozycja dla osób szukających dużych wyzwań, czyli nie dla każdego. Dodatkowo mamy tu do czynienia z modem, więc jasne staje się, że Space Age zaoferuje nam nieco więcej, przykładowo w zakresie samej rozgrywki i mechaniki.