Factorio – twórcy potwierdzają dodatek wielkości podstawowej wersji gry

Już niedługo pojawi się kolejny powód, aby powrócić do Factorio. Twórcy gry podzielili się nowymi informacjami na temat powstającego do gry dodatku.

6 lutego 2022
Na skróty
  • Factorio otrzyma duże rozszerzenie, którego rozmiar dorówna podstawowej wersji gry.
  • Jego cena wyniesie 30 $.
  • Nie podano jeszcze daty premiery dodatku.

O tym, że Factorio – gra 2D o tworzeniu i rozbudowywaniu fabryk – otrzyma duże rozszerzenie, wiadomo było od dłuższego czasu. Nadszedł jednak czas, aby jej twórcy ze studia Wube Software podzielili się na swojej stronie szczegółami dotyczącymi postępu prac. Te warto zacząć od całkiem dobrej informacji, a mianowicie, że do Factorio trafi rozszerzenie wielkości podstawowej wersji gry.

Factorio – cena, zasady działania i szczegóły na temat nowego rozszerzenia do gry

Rozmiar dodatku sprawi, że jego cena została ustalona na 30 $, tak jak w przypadku podstawki. Twórcy planują wypełnić go zawartością na tyle, aby decyzja ta była uzasadniona, choć w swoim wpisie nie zdradzają jeszcze w szczegółach, czego dokładnie możemy się spodziewać.

Dowiadujemy się za to, że rozszerzenie będzie działać trochę na zasadzie moda, co oznacza, że nawet po zakupie z łatwością je wyłączymy, jeżeli przyjdzie nam ochota na granie w podstawową wersję gry. Dodatek zostanie oparty na wersji 1.2. Factorio, która ma pojawić się w niedalekiej przyszłości.

Wreszcie, ekipa z Wube Software w skrócie przedstawiła swój plan tworzenia rozszerzenia podzielony na siedem etapów: od planowania, przez implementację pierwszych systemów, po kwestie związane z testami oraz jego wydaniem. Wszystko wydaje się więc tkwić na dobrych torach. Przy okazji możemy również zerknąć na świeżą grafikę koncepcyjną związaną z Factorio.

Concept art do rozszerzenia gry Factorio
Źródło: Factorio

Na razie nie wiadomo, kiedy rozszerzenie trafi do sprzedaży.

Dorota Żak

Na liście jej ulubionych zajęć znajdzie się nałogowe oglądanie filmów, a później opowiadanie o nich każdemu, kto ma ochotę słuchać. W wolnym czasie siedzi gdzieś z kubkiem dobrej herbaty albo kawy. Dalej smuci ją zakończenie trylogii Mass Effect, ale gdyby do końca życia miała grać tylko w jedną grę, pewnie padłoby na Fallout: New Vegas.
UWaga! Gorące informacje!