Cross-play w FIFA 22 – niedługo pierwsze testy [aktualizacja]

4 maja 2022,
19:31
PawelCeregrzyn

Elastyczny silnik Frostbite udowodnił – za sprawą choćby BF2042 – że można iść z duchem czasu i łączyć różne obozy growe podczas jednej rozgrywki. Dlatego też „Elektronicy” idą za ciosem i wdrażają testowy system pozwalający na granie w ich symulator piłki nożnej między posiadaczami PS5, Xbox Series oraz użytkownikami usługi Google Stadia.

Radość na stadionie piłkarskim z premierowego trailera gry FIFA 22
Na skróty
  • Wielkimi krokami nadchodzą testy cross-playu gry FIFA 22, dokładną datę poznamy w samej grze i na Twitterze.
  • Podjęte działania mają na celu opracować system pozwalający na międzyplatformowe granie w przyszłych odsłonach serii.

Po wielu latach EA Sports postanowiło połączyć pule graczy swojego najbardziej dochodowego dzieła. Jak czytamy w oficjalnym newsie z 2 maja, „w niedalekiej przyszłości” możemy spodziewać się testów funkcji grania międzyplatformowego w FIFA 22, a próby zostaną podjęte na platformach nowej generacji, czyli PlayStation 5 i Xbox Series X|S oraz internetowej usłudze gry w chmurze Google Stadia. Wspólne granie będzie ograniczone do sezonów online i meczów towarzyskich online, bo – jak tłumaczy producent tytułu – pozwoli to zmniejszyć szanse na wprowadzenie nowych błędów do gry. Dokładna data początku testów zostanie ogłoszona w grze i na Twitterze.

Aktualizacja newsa

Szczęśliwi posiadacze nextgenowej edycji gry FIFA 22 oraz użytkownicy Google Stadia już mogą testować wspólne granie!

Stara generacja w tyle

Niestety kwestia grania w FIFA 22 między posiadaczami PS4, Xbox One i PC nie została poruszona. Planowane testy mają na celu pomóc zaimplementować cross-play w przyszłych edycjach serii FIFA. Warto wspomnieć, że wersja komputerowa sztandarowego tytułu od studia z Redwood City nie została objęta nowościami, które trafiły na najnowsze konsole. Mimo sporej mocy dzisiejszych podzespołów wydawca nie zdecydował się na zastosowanie lepszej grafiki i bogatszego systemu animacji (HyperMotion) w wersji pecetowej. Pisaliśmy o kontrowersjach z tym związanych w ubiegłym roku, jeszcze przed premierą gry.

Przykład różnic w grafice między starą generacją a nową na przykładzie wersji PC i PS5 w FIFA 22
Opracowanie własne na podstawie awesomePCgames

FIFA 22 i WOŚP

Dla równowagi dodam, że nie taki diabeł straszny, jak go malują, bo ponad dwa miesiące temu nasz redakcyjny kolega wspominał o nawiązaniu ciekawej współpracy między Fundacją Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy a EA Sports, co zaowocowało m. in. wyjątkowym strojem w grze, z kolei finalny efekt całej akcji przyczynił się do zebrania dodatkowych funduszy przeznaczonych na sprzęt dla polskich szpitali związany z okulistyką.