EA Sports chwali się realizmem FIFA 23

Premiara FIFA 23 zbliża się nieubłaganie i z tego powodu EA Sports wypuszcza coraz więcej teaserów na temat swojej najnowszej gry. Tym razem skupiają się na detalach boiska i nie tylko.

6 sierpnia 2022

Niedawno poznaliśmy nie tylko oficjalną datę premiery FIFA 23, która jest zaplanowana na 30 września, ale też zobaczyliśmy okładkę, która jest inna niż wszystkie do tej pory. Ponieważ gra niedługo wejdzie do sprzedaży, to EA Sports nie szczędzi nam nowych szczegółów na temat swojej najnowszej produkcji. Tym razem postanowili przybliżyć nam realizm i szczegóły.

Hiperrealistyczna murawa w FIFA 23

EA Sport umieściło na YouTubie film, w którym przybliża nam szczegóły murawy, która zmienia się w trakcie meczu. Każdy wślizg, cieszynka po strzeleniu gola, a nawet zwykłe bieganie wpływa na jej kształt, a co za tym idzie na wygląd. Niestety nie wiemy jeszcze, czy różne ułożenie źdźbeł trawy będzie wpływało na zachowanie piłki.

Ponadto animacje siatki w bramkach są najbardziej szczegółowe w historii gier sportowych, a relacja na żywo ma posiadać jeszcze więcej informacji takich jak odległość od bramki, wskaźnik siły uderzenia itp. Cała oprawa dźwiękowa również została dopracowana z największą uwagą, teraz usłyszymy kibiców niemal jak na rozgrywkach mistrzostw świata.

Doświadczymy nie tylko ścieżki dźwiękowej, ale również odgłosów trąbek, wuwuzeli i całego legalnego arsenału kibiców. A skoro o widzach mowa, to oni również zostali podkręceni. Ogromny zbiór ubrań sprawi, że nie zobaczymy już ataku klonów. Kolejną nowością jest to, że w końcu sędziowanie nabierze realizmu i z gwizdkiem będą również biegać kobiety, tak jak ma to miejsce w prawdziwym świecie.

Wychodzi na to, że jeżeli EA Sports utrzyma rozwój swoich produkcji piłkarskich, co prawda pod inną nazwą, to niedługo na pierwszy rzut oka ciężko będzie rozróżnić czy oglądamy prawdziwy mecz, czy grę.

Bartosz Sobolewski

Fan czarnego humoru i gier komputerowych. Łatwo się denerwuje, ale jeszcze łatwiej uspokaja. Narciarz, żeglarz bez patentu, gracz i żartowniś. Wolne chwile spędza przy serialach, grach albo ciekawej książce.
UWaga! Gorące informacje!