Poznaliśmy datę premiery FIFA 23. Do sieci trafił nowy zwiastun gry

Krążące plotki na temat najnowszej odsłony FIFA się potwierdziły. Jeżeli amerykański producent nie podąży za obecnym w branży trendem i nie opóźni premiery, to pierwszy gwizdek w FIFA 23 usłyszymy już 30 września.

23 lipca 2022

Niedawno informowałem was o wycieku daty premiery FIFA 23. Źródłem tej plotki był Twitterowy Aggiornamenti Lumia, który znalazł ją w bazie danych Microsoftu. Wtedy obstawianą datą był 30 września, który byłby optymalny, ponieważ nie koliduje z innymi wielkimi premierami. Co więcej, nowa FIFA to nie tylko ciekawe technologie, ale też rewolucje w trybach rozgrywki.

A jednak! FIFA 23 już we wrześniu

Pierwszym potwierdzeniem nachodzącego wypuszczenia tytułu była prezentacja okładek najnowszej FIFY kilka dni temu. Plotki znalazły odzwierciedlenie w prawdzie, ponieważ dwa dni temu EA Sports opublikowało trailer potwierdzający sugerowaną datę premiery. To już oficjalne: FIFA 23 ma mieć premierę 30 września na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X oraz S i Nintendo Switch.

Dodatkowo producent potwierdził nowe funkcje w grze, o których wiedzieliśmy już z przecieków. Wśród nich możemy wymienić takie ciekawostki jak: rozgrywki klubowe żeńskiej piłki nożnej, crossplay, zastosowanie technologii HyperMotion 2, dzięki której skanując prawdziwych zawodników, uzyskano ponad 6000 animacji, nowa mechanika przyśpieszania, dzięki której różni zawodnicy przyśpieszają z różną prędkością, a także dopracowanie szczegółów murawy i fizyki siatki.

To wszystko to oczywiście nadal strzępki informacji, ale już 27 lipca mamy dowiedzieć się o wiele więcej, w tym poznać szczegóły wspomnianej technologii HyperMotion 2 i innych rozwiązań wprowadzonych do gry. Mimo że nie należę specjalnie do fanów FIFY, to te nowości skłaniają mnie do przemyślenia czy nie spróbować. Może nawet pokusimy się o redakcyjną recenzję?

Bartosz Sobolewski

Fan czarnego humoru i gier komputerowych. Łatwo się denerwuje, ale jeszcze łatwiej uspokaja. Narciarz, żeglarz bez patentu, gracz i żartowniś. Wolne chwile spędza przy serialach, grach albo ciekawej książce.
UWaga! Gorące informacje!