Flashback 2 na nowym zwiastunie. Tym razem pokazano cyberpunkowy New Washington

10 sierpnia 2023,
08:00
Dorota Żak
New Washington we Flashbacku 2

Po ponad 30 latach Flashpoint doczeka się wreszcie drugiej części. Choć ta została nieco opóźniona (pierwotnie miała ukazać się jeszcze w 2022), jest już na dobrej drodze, a według nowszych zapowiedzi zagramy na koniec 2023. Jeśli spojrzeć na kartę gry na Steamie, widnieje tam dokładniejsza data, 16 listopada.

Oznacza to, że w niedalekiej przyszłości możemy spodziewać się kolejnych materiałów z produkcji od studia Microids i Paula Cuisseta, twórcy pierwszej części. Ostatni zwiastun Flashpoint 2 skupił się na mieście New Washington, gdzie rozgrywać będzie się akcja. Wygląda on bardzo dobrze, prezentując mgłę, neony i obskurne zaułki. W końcu czego chcieć więcej od cyberpunkowego miasta?

Przedsmak drugiej części Flashbacka

Do debiutu sequela zostało jeszcze trochę czasu, ale w sieci można znaleźć już przedpremierowe wrażenia. Portalowi IGN udostępniono pierwszą godzinę rozgrywki. Według komentarza Flashback 2 idzie w ślady pierwszej części gry, co ma zarówno swoje plusy, jak i minusy. Przy zachowaniu retro klimatu tytuł zaoferuje jednak sporo ulepszeń i nowych pomysłów – jak grafika 2.5D pozwalająca na więcej opcji w czasie eksploracji i strzelanin z wrogami.

Oprócz zwiedzania i starć z przeciwnikami w grze znajdą się także zagadki do rozwiązania oraz minigry, przykładowo w postaci walk wielkich mechów. Zdaniem IGN razi nieco dubbing i komentarze głównego bohatera, ale redakcji dostała dostęp do zaledwie godziny rozgrywki, więc w dalszej części fabuły może się to zmienić.