fbpx

Dwarf Fortress osiągnęło prawie 500 tysięcy sprzedaży w grudniu 2022 roku

Deweloperzy Dwarf Fortress, Bay 12 Games, ogłosili, że na platformie Steam sprzedało się prawie 500 tysięcy kopii gry tylko w grudniu 2022 roku. Alpha tytułu powstała około 17 lat temu i oferowała interfejs złożony ze standardowych komputerowych znaków, cyfr oraz liter. Jest ona wciąż dostępna całkowicie za darmo. Płatna wersja na platformie Steam oferuje już graficzny interfejs oraz sporo ulepszeń — można powiedzieć, że to remake Dwarf Fortress z 2006 roku.

Dlaczego Dwarf Fortress zyskało tak ogromną popularność i świetną sprzedaż?

Bay 12 Games, twórcy Dwarf Fortress, otrzymali większe zyski w jeden miesiąc niż przez cały czas istnienia. To świetny wynik i potwierdzenie niezwykłej popularności tej kultowej już produkcji. Dwarf Fortress było inspiracją takich gier jak Rimworld czy Factorio. Wciąż jednak tytuł Bay 12 Games prezentuje znacznie głębszą rozgrywkę, bardziej rozbudowany sandbox.

W skrócie Dwarf Fortress polega na przeżyciu krasnoludów, którym przewodzi gracz. Wszystko wokół to właśnie serce całej rozgrywki. Dwarf Fortress tak naprawdę rozpoczęło historię gier indie. Cały gatunek istnieje, ponieważ w 2006 roku wydano alphę zbudowaną na prostych znakach komputerowych.