Dwarf Fortress otrzymuje klasyczny tryb graficzny

23 grudnia 2022,
18:00
Dorota Żak
Dwarf Fortress

Na początku grudnia na Steama trafiła klasyczna już pozycja, czyli Dwarf Fortress. Produkcja Bay 12 Games jest z nami już od 16 lat, ale jej twórcy nadal dodają do niej nowości i poprawki. Najnowsza aktualizacja dotyczy grafiki.

Dwarf Fortress w dwóch wersjach graficznych

Twórcy gry poinformowali, że mają dla nas przedświąteczną niespodziankę. Do Dwarf Fortress trafiła opcja pozwalająca na rozgrywkę w klasycznym trybie graficznym. Co więcej, od tej pory możliwe jest przełączanie się między wersją klasyczną gry a tą z ulepszoną grafiką za pomocą jednego kliknięcia. Dzięki temu każdy będzie mógł wybrać tryb, który bardziej pasuje mu do rozgrywki, a także poznać grę od nieco innej strony.

Porównanie trybów graficznych Dwarf Fortress
Bay 12 Games

Przy okazji twórcy Dwarf Fortress przekazali nam wiadomość, że do ekipy Bay 12 Games dołączyły dwie kolejne osoby, które będą pracować nad jej dalszym rozwojem. Do gry trafił także patch poprawiający kilka rzeczy, m.in. w sferze grafiki czy dźwięku oraz umożliwiający zbieranie kart Steama. Wszystkie szczegóły można znaleźć we wczorajszym ogłoszeniu twórców.

Na koniec dodamy, że w przygotowaniu jest również dokument na temat gry, a w sieci od początku grudnia znajdziemy ścieżkę dźwiękową produkcji.