fbpx

Gran Turismo 7 nie trafi na PC? Kazunori Yamauchi krótko mówi o sytuacji gry

Kazunori Yamauchi krótko wyjaśnia szanse przeniesienia Gran Turismo 7 na komputery. Wygląda na to, że na port jednej z lepszych gier wyścigowych przyjdzie nam jeszcze poczekać.

Pod koniec listopada świat obiegła informacja, że Polyphony Digital rozważa wprowadzenie Gran Turismo 7 na PC. Oznaczałoby to koniec wyłączności serii dla PlayStation. Do tej pory jej ostatnia odsłona sprzedała się w ponad 90 milionach egzemplarzy, a pory na komputery mógłby tylko podkręcić ten wyniki. Pytanie tylko, czy tak się stanie?

Podczas finałów Gran Turismo w Monako twórca serii, Kazunori Yamauchi stwierdził, że port gry na komputery osobiste jest możliwy. Wspomniał też o możliwościach sprzętu, który pociągnie grę w rozdzielczości 4K i 60 FPS, a taki jest PlayStation 5. Czy to oznacza, że doczekamy się wyścigów na PC?

Yamauchi o Gran Turismo 7 na PC : my tylko rozważamy możliwości

W nowym wywiadzie opublikowanym przez portal Dengeki Online Yamauchi szybko ugasił nasze nadzieje. W tym momencie deweloperzy analizują dostępne opcje, ale nie pracują nad niczym konkretnym. Zaznaczył, że prawdopodobieństwo wersji Gran Turismo 7 na PC nie jest równe zeru, ale aktualnie firma nie podejmuje żadnych większych działań w tym kierunku.

Screen z gry Gran Turismo 7.
Źródło: Gran Turuismo 7, Polyphony Digital

Oczywiście nie oznacza to, że Gran Turuismo 7 nigdy nie trafi na komputery. Sony obecnie rozszerza swoją działalność, a dodatkowo tytuł ten znalazł się pośród gier PC wymienionych w wycieku GeForce Now, którego informacje wielokrotnie się sprawdziły.

W kontrze stoi inny problem. Zgodnie ze słowami Yamauchiego samochód w grze składa się z ponad miliona wielokątów. Oznacza to, że modelowanie tylko jednego pojazdu (przez jednego pracownika) trwa około 270 dni. Co ciekawe, niedawno zespół powiększył się do 250 osób, więc może to zasilenie kadry ma ukryty cel? Pozostaje nam tylko czekać i mieć nadzieję.