Outriders – „polskie Destiny” w Xbox Game Pass? Microsoft zapowiada nową grę w usłudze

Na Twitterze Xbox Game Passa pojawił się tajemniczy screen, który wskazuje, że już niedługo do usługi abonamentowej Microsoftu trafi wyczekiwana, polska produkcja – Outriders spod skrzydeł warszawskiego studia People Can Fly.

14 marca 2021
Na skróty
  • Screenshot udostępniony przez przedstawicieli marki Xbox zawierał przygotowaną, wewnętrzną wiadomość od niejakiej Melissy McGamepass.
  • Autorka pisze, że do usługi niedługo trafi nowa gra i w treści domniemanego maila nawiązuje do świata gry Outriders.
  • Obecność nadchodzącej produkcji studia People Can Fly w ofercie subskrypcji Xbox Game Pass nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona.

AKTUALIZACJA: Microsoft jednoznacznie potwierdził domysły graczy. Outriders trafi do Xbox Game Pass już w dniu premiery! I to się nazywa piękne rozpoczęcie tygodnia. Poniżej znajdziecie oryginalną treść naszego wczorajszego newsa, z którego dowiecie się, jak wyglądała cała sytuacja z tajemniczym mailem.

Niejednokrotnie już mogliśmy obserwować, jak w kanałach mediów społecznościowych (czy to na Twitterze, czy Facebooku) przedstawiciele marki Xbox zajmujący się komunikacją związaną z subskrypcją Game Pass uchylali rąbka tajemnicy, jeszcze zanim konkretny tytuł oficjalnie trafiał do usługi abonamentowej Microsoftu. Tym razem sprawa jest jeszcze bardziej interesująca, bo dotyczy ona wyczekiwanej polskiej produkcji studia People Can Fly.

Outriders, bo właśnie o tym tytule mowa, to nadchodząca strzelanka RPG z widokiem trzecioosobowym. Akcja gry została osadzona w świecie science fiction, w którym ostatnią nadzieją na przetrwanie ludzkości jest misja tytułowych Outriders, czyli specjalnie wyszkolonych żołnierzy mających zadbać o bezpieczeństwo i wyeliminować ewentualne zagrożenia czyhające na obcej planecie Enoch obranej jako doskonały obiekt do kolonizacji. Niestety nie wszystko idzie tak dobrze, jak się tego spodziewano, i podczas rekonesansu pozaziemskich terenów dochodzi do uwolnienia siejącej spustoszenie Anomalii, kataklizmu, który całkowicie zmienia dalsze losy kolonizatorów.

Outriders w Xbox Game Pass – tajemniczy mail zapowiadający nową grę dla subskrybentów

Na oficjalnym Twitterze Xbox Game Pass pojawił się post, w którym zawarto screenshot dosyć niecodziennego maila, który – jak sugerują sami przedstawiciele marki – dotarł na ich skrzynkę. Autorem wiadomości (spreparowanej oczywiście przez PR-owców Microsoftu) jest Melissa McGamepass (tak, nazwisko też nie jest tutaj przypadkowe ani tym bardziej prawdziwe, wbrew sugestiom niektórych portali branżowych). W treści maila wspomina ona o „tajemniczym sygnale docierającym z oddali”. Autorka pyta również, czy ktoś poza nią także zarejestrował ów impuls, czy może jest ona w związku z tą sytuacją w „anomalii”. Całość wiadomości ma formę poufnego, wewnętrznego komunikatu, w którym Melissa McGamepass informuje współpracowników o potwierdzeniu nieogłoszonej jeszcze oficjalnie, nowej gry, która trafi do subskrypcji Xbox Game Pass.

Outriders zasili ofertę Game Passa? Twitter reaguje na Xboxowe nowiny

Jak nietrudno się domyślić, mamy tutaj dosyć wyraźne nawiązania do świata przedstawionego w grze Outriders, której premiera została zaplanowana na 1 kwietnia, choć wersja demonstracyjna polskiej produkcji – jej wydawcą jest firma Square Enix – została udostępniona graczom już 25 lutego (do ogrania na Steamie oraz konsolach Xbox i PlayStation obu generacji).

Póki co – pomimo licznych komentarzy społeczności wskazujących właśnie na Outriders – taka interpretacja wiadomości opublikowanej na Twitterze Xbox Game Pass nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona. Nie ujawniono również żadnych informacji wskazujących na dokładną datę dołączenia nowej gry do katalogu subskrypcji Microsoftu. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że cała sytuacja ma miejsce właściwie w przededniu zbliżającej się premiery polskiej produkcji, abonenci usługi Game Pass mogą oczekiwać, że wydarzy się to już niedługo.

Igor Kaźmierczak

Redaktor naczelny tego skupiska wariatów, który nałogowo pracuje nad poprawą jego ładu. Spełniony muzyk, niespełniony skryba, czasem coś pobazgra na podwędzonym ukradkiem płótnie. Przesiaduje nocami, choć w sytuacjach oficjalnych zarzeka się, że tego nie lubi. Człowiek ze zdiagnozowaną dolegliwością zwaną chronicznym brakiem czasu.
UWaga! Gorące informacje!