fbpx

Drugiej części Vampire Survivors nie ma w planach, ale nie jest niemożliwa

Na początku stycznia Luca Galante ze studia poncle wypowiedział się ze szczegółami na temat planowanego rozwoju Vampire Survivors. Grę czeka jeszcze wiele ulepszeń, m.in. nowy silnik gry, kolejne rozszerzenia z dodatkową zawartością. Co więcej, poncle szykuje już następny projekt, ale o tym na razie nie wiadomo zbyt wiele. Z pewnością jednak nie będzie to druga część Vampire Survivor, która nie znajduje się jeszcze w planach studia.

Vampire Survivors na razie bez kontynuacji

Wiemy to z niedawnego wywiadu portalu GameSpot z Galante, który dokładniej wyjaśnia kwestię sequela. Według niego druga część Vampire Survivors jest „mało prawdopodobna, ale nie niemożliwa”. Poncle pracuje aktualnie nad nowym DLC do gry, więc nic dziwnego, że nie myśli na razie o sequelu. Dodatkowo Vampire Survivors pozwala na łatwe wprowadzanie do tytułu nowych elementów, a Galante nie widzi sensu w przygotowywaniu kolejnej części bez pokazania czegoś wyjątkowego.

Dzięki sposobowi, w jaki zaprojektowano Vampire Survivors, możemy dostarczyć zarówno nową zawartość, jak i nową mechanikę gry w istniejącej grze, więc po co robić kontynuację? Myślę, że jeśli zrobimy kontynuację lub duchowego następcę, powinniśmy zaoferować coś radykalnie nowego.

Luca Galante ze studia poncle

Wspomniany wcześniej wywiad jest również źródłem innych informacji na temat gry. Galante opowiada w nim o początkach Vampire Survivors na Itch.io i powolnym zdobywaniu popularności, która zaczęła się powiększać dopiero później, po udostępnieniu produkcji na Steamie. Dzięki kolejnym aktualizacjom i wprowadzaniu nowej zawartości zainteresowanie grą coraz bardziej rosło, a sugestie graczy stały się dużą inspiracją dla kolejnych pomysłów i ulepszeń.

Z każdą nową aktualizacją starałem się nie tylko dodawać zawartość, ale także więcej funkcji do podstawowej struktury, aby za każdym razem oferować coś nowego. Czasami po prostu byłem samolubny i chciałem coś zrobić tylko dlatego, że czułem potrzebę bycia kreatywnym lub zrobienia czegoś głupiego. Zamienić drzewo w grywalną postać? Dlaczego nie? Czy to zabawne? Zróbmy to”.

Luca Galante ze studia poncle

W 2023 Vampire Survivors ma otrzymać nieco mniej nowości niż w poprzednim roku, jednak przygotowywane DLC z pewnością zapewni graczom rozrywkę na kolejne długie godziny.