Chcieliście coś nowego od Blizzarda? No to dostaniecie survival

Blizzard zapowiada nową grę z gatunku survival osadzoną w nieprezentowanym dotąd uniwersum. Czeka nas powiew świeżości czy może jest to głównie próba ratowania firmy, która w ostatnim czasie przechodzi naprawdę trudny okres?

26 stycznia 2022

Dużo się ostatnio dzieje u Blizzarda. Mam tu na myśli oczywiście przejęcie firmy przez Microsoft, ale ta transakcja nie spowodowała, że ekipa z „Zamieci” wzięła sobie wolne (na marginesie dodam, że od wczoraj w Overwatchu trwa noworoczny event). Gry z gatunku survival robią od długiego czasu furorę wśród graczy, a niespodziewany renesans i skok popularności gry Project Zomboid jest dobrym dowodem na to, że ten typ produkcji wciąż ma się świetnie. Nic więc dziwnego, że firma postanowiła stworzyć nowe IP w tych ramach gatunkowych.

Nietypowa zapowiedź Blizzarda

Jeszcze kilka lat temu o nowej grze studia dowiedzielibyśmy się zapewne ze zwiastuna zaprezentowanego na BlizzConie. Teraz jednak trwa pandemia i nie jest wiadome, kiedy (jeśli w ogóle) ta impreza się odbędzie, dlatego Blizzard postanowił ogłosić nową produkcję w dość nietypowy sposób – bo na Twitterze. Dodatkowo informacja pojawiła się na stronie producenta.

Wspólna survivalowa przygoda z Blizzardem?

W wiadomości dołączonej do ogłoszenia możemy przeczytać: „Blizzard szykuje się na kolejną przygodę. Ruszamy w podróż do zupełnie nieznanego uniwersum, w którym osadzona jest nasza nowa gra survivalowa na PC i konsole. To miejsce pełne bohaterów do poznania, historii do opowiedzenia i przygód do przeżycia – ogromna kraina możliwości, czekająca na odkrycie” i tak naprawdę więcej konkretnych informacji nie mamy.

Ciekawą rzeczą jest fakt, że firma poszukuje osób do pracy nad swoją nadchodzącą enigmatyczną grą. Z powodu wielu afer i zawirowań w Blizzardzie szeregi firmy opuściło ostatnio wielu pracowników, więc zapewne jest to jeden z powodów tak szybkiej zapowiedzi nowej produkcji. Niestety na więcej wiadomości musimy poczekać.

Ustrzel grową okazję

Bartosz Sobolewski

Niby z Torunia, ale nie stary piernik. Fan czarnego humoru i gier komputerowych, które pozwalają oderwać się od szarości rzeczywistości. Napędza go czarna kawa na przemian z energetykami. Dzielnie aktualizuje newsroom, a czasem uraczy was ciekawostkami o mechanikach gier albo sławnych osobach.
UWaga! Gorące informacje!