fbpx

CD Projekt Red dementuje plotki dotyczące rzekomego przejęcia studia przez Sony

29 maja 2023,
13:00
Arek Grabowski
Ptak z logo CD Projekt RED

W weekend pojawiły się plotki dotyczące rzekomego przejęcia CD Projekt Red przez Sony. Oczywiście żadne oficjalne informacje nie ujrzały światła dziennego, były to jedynie pogłoski, które szybko zyskały rozgłos. Sprawę skomentowała Ola Sondej zajmująca się PR-em w CD Projekt Red.

Jak widać, odpowiedź jest dość jednoznaczna. CD Projekt Red nie prowadzi rozmów dotyczących przejęcia z Sony. Tę informację potwierdził także Radek Grabowski, Global PR Director w polskim studiu.

Dlaczego pogłoski o przejęciu CD Projekt Red przez Sony się pojawiły?

Tak naprawdę wystarczyła tylko jedna wzmianka, by rozbudzić wyobraźnię fanów oraz przede wszystkim mediów „rozdmuchujących” całą sprawę. Jeden ze znanych informatorów związanych z Destiny poinformował, że Sony chce przejąć CD Projekt Red oraz stworzyć Days Gone 2.

Przeciek od informatora dotyczący przejęcia CD Projekt Red przez Sony

Oczywiście te informacje nie mają żadnego rzetelnego podparcia. To jedynie pusta wzmianka bez źródeł czy dodatkowych potwierdzeń. Fani zaczęli jednak spekulować i sprawa stała się tak głośna medialnie, że pracownicy działu PR z CD Projekt Red musieli zareagować.