fbpx

Rzeczna Puszcza ze Skyrima odtworzona w edytorze map Far Cry 5

29 grudnia 2022,
22:51
Kaja Piaścik

Pamiętacie Rzeczną Puszczę ze Skyrima? Jeden z fanów szczegółowo odtworzył Riverwood w edytorze map Far Cry 5 i podzielił się efektami w wideo na YouTube. Miasteczko robi wrażenie!

Riverwood ze Skyrima w edytorze map w Far Cry 5

Fani gier znani są ze swojej kreatywności – kiedy tylko jest możliwość stworzenia czegoś od siebie, skorzystają z okazji. Często ciekawie wykorzystywanym narzędziem okazują się kreatory map, w których każdy może stworzyć własną przestrzeń z elementów, jakie dostarcza tytuł. Opcje są, wydawałoby się, ograniczone, jednak niektórzy przesuwają granicę tego, co uznaje się za osiągalne w takich przypadkach.

Jeśli z nostalgią wspominacie Rzeczną Puszczę z The Elder Scrolls V: Skyrim, możecie zobaczyć ją teraz w innej produkcji. Riverwood zostało szczegółowo odtworzone w edytorze map w Far Cry 5, a efekty pracy są dostępne na kanale Mojo Swoptops na YouTube. Miasteczko jest jednym z pierwszych, które gracze odwiedzają w tytule i dla wielu wiąże się z wyjątkowymi wspomnieniami. Przykładowo sam autor wideo został kiedyś przypadkowo zaatakowany przez jednego z mieszkańców Riverwood – gdy zabił go w obronie własnej, musiał następnie zabić jego żonę, a potem kolejnych agresywnych NPC-ów, aż w końcu wymordował całe miasto.

Mieszkańcy Rzecznej Puszczy są znani wśród fanów Skyrima ze względu na swoją tendencję do ataków na gracza. Niektórzy doświadczyli podobnej wrogości, gdy śmieli skrzywdzić jednego z niewinnych kurczaków, które pałętają się po wiosce. Filmik prezentujący Rzeczną Puszczę w edytorze map w Far Cry 5 warto obejrzeć do końca dla małego odniesienia do tej pamiętnej chwili.

Uwagę zwracają też inne projekty Mojo Swoptops. Wrażenie robi chociażby autorskie podejście do odtworzenia książkowego Helmowego Jaru z Władcy Pierścieni, jakie pojawiło się na kanale na początku grudnia, a zaledwie wczoraj mieliśmy okazję… przejść się po Lidlu, także wykreowanym w edytorze map FC5. Oprócz wielu istniejących budynków, do obejrzenia jest też m.in. farma z The Last of Us Part II czy Corvo Bianco z Wiedźmina 3.