fbpx

Call of Duty: Black Ops 6 pojawi się na poprzedniej generacji. Wyciekły również wydania gry

30 maja 2024,
10:00
Arek Grabowski
Logo Call of Duty: Black Ops 6

Call of Duty: Black Ops 6 zostało niedawno ujawnione, dowiedzieliśmy się też o premierze w Game Passie i otrzymaliśmy kilka zwiastunów. Tym razem informacje pochodzą z nieoficjalnego źródła. Dataminerzy odnaleźli informacje, które odnoszą się do Black Ops 6 Cross-Gen Bundle, edycji Standard, a także Vault.

Wyciek ujawnia również niektóre elementy cyfrowe dostępne w konkretnych wydaniach. Pierwsza prezentacja gry odbędzie się po 9 czerwca, kiedy ma miejsce Xbox Games Showcase. Wtedy Microsoft organizuje Call of Duty Direct. Ma to być pierwsze spojrzenie na rozgrywkę „w mrocznym nowym rozdziale serii Black Ops„.

Call of Duty: Black Ops 6 trafi na konsole poprzedniej generacji

Wyciek potwierdza również to, że gra trafi na poprzednią generację konsol, czyli PlayStation 4 oraz Xbox One. Jeszcze przed ujawnieniem Black Ops 6 pojawiały się takie spekulacje. Może to negatywnie odbić się na oprawie wizualnej gry oraz wykorzystywanej technologii.

Miejmy jednak nadzieję, że Activision poradzi sobie z portem Black Ops 6. Można jednak spodziewać się 30 klatek na sekundę – to może być bolesne przy tak dynamicznej produkcji. Mimo wszystko Microsoft potencjalnie przygotowuje międzyplatformowego „asa w rękawie”. Przy obecnym rozwoju sztucznej inteligencji oraz takich technologii jak DLSS czy FSR – Black Ops 6 może osiągnąć 60 FPS na konsolach poprzedniej generacji. Wymagałoby to jednak nie lada „gimnastyki” deweloperów.