Blizzard usuwa z Overwatch symbol związany z wojną na Ukrainie

Blizzard zdecydował się cicho podmienia wygląd jednej z postaci w Overwatch. Zmiana jest co prawda marginalna, ale w obecnej sytuacji na świecie była wręcz wskazana i może wyjść tylko na dobre.

7 kwietnia 2022

Zarya to jeden z tanków w Overwatch i jednocześnie (zgodnie z historią postaci) była rosyjska żołnierka. Jej pełne imię i nazwisko brzmi Aleksandra Zaryanova, więc „Z” było po prostu jej inicjałem, ale odkąd stało się symbolem poparcia agresji wojsk rosyjskich na Ukrainę, Blizzard postanowił go usunąć.

Które skiny w Overwatch się zmienią?

Chodzi o dwa skiny (a właściwie jeden, ale w dwóch wersjach kolorystycznych), a konkretnie Zarya’s Arctic i Siberian Front. To w nich nad lewą piersią bohaterka miała namalowane „Z”. Teraz spostrzegawczy gracze dopatrzyli się, że Blizzard usunął symbol z ubrań. Poniżej możecie zobaczyć porównanie.

Biorąc pod uwagę kontekst decyzja studia jest jak najbardziej zrozumiała, ale Blizzard póki co się nie wypowiedział. Warto wspomnieć, że to nie pierwsza taka sytuacja. Jakiś czas temu zmienili imię pewnego rewolwerowca, by nie przypominało imienia kontrowersyjnego pracownika a także zmienili jedną ze zwycięskich póz Tracerki, która była podobno przeseksualizowana.

Ustrzel grową okazję

Bartosz Sobolewski

Niby z Torunia, ale nie stary piernik. Fan czarnego humoru i gier komputerowych, które pozwalają oderwać się od szarości rzeczywistości. Napędza go czarna kawa na przemian z energetykami. Dzielnie aktualizuje newsroom, a czasem uraczy was ciekawostkami o mechanikach gier albo sławnych osobach.
UWaga! Gorące informacje!