Overwatch – McCree zmienia się w Cole’a Cassidy

Jessie McCree z Overwatch odjechał ku zachodowi. Nad ranem wrócił jako Cole Cassidy – nowy człowiek. Sprawiedliwy i pełen tajemnic.

23 października 2021
Na skróty
  • Jessie McCree z gry Overwatch zmienia imię na Cole Cassidy.
  • Zmiany zostaną wprowadzone do gry już 26 października.
  • Między 22 października 2021 a 5 listopada 2021 wszyscy gracze dostaną możliwość darmowej zmiany BattleTaga.

Blizzard oficjalnie potwierdził występujące od dawna plotki o zmianie imienia kowboja. Bohater został tak nazwany na cześć jednego z wieloletnich pracowników firmy. Problemy pojawiły się, gdy McCree (ten prawdziwy) okazał się być zamieszany w aferę seksualną, w której wyniku firmę opuściło wielu pracowników, m.in. prezes, J. Allen Brack. Po skandalach wywołanych przez Jessiego McCree, który był jednym z członków tzw. Cosby Suite – czatu grupowego pracowników, którzy wymieniali się seksistowskimi komentarzami między innymi na temat kobiet zatrudnionych w firmie. Gdy te informacje wyszły na jaw, wielu graczy domagało się zmiany kontrowersyjnego imienia rewolwerowca. I stało się. 26 października Jessie zmieni się w Cole’a Cassidy. Zapewne jest to nawiązanie do Butcha Cassidy, słynnego przestępcy z Dzikiego Zachodu.

Pierwszą rzeczą,  którą traci renegat, jest jego imię, a ten konkretny porzucił swoje dawno temu. Ucieczka przed przeszłością oznaczała ucieczkę przed samym sobą, a każdy kolejny rok tylko pogłębiał różnicę pomiędzy tym, kim był, a tym, czym się stawał. Jednak w życiu każdego kowboja nadchodzi chwila, w której musi się zatrzymać i stanąć do walki. By uczynić nowy Overwatch lepszym, by zrobić to, co jest konieczne, musiał być szczery ze swoją drużyną i z sobą samym. Kowboj, którym był, odjechał ku zachodowi słońca, o świcie czoła światu stawi Cole Casidy.

tłumaczenie treści obrazka na temat zmiany imienia postaci

Jeden McCree, wiele zmian w Overwatchu

Niestety ta jedna zmiana rozpoczęła reakcję łańcuchową i między innymi opóźni się premiera nowej historii, której McCree, a właściwie Cassidy, miał być częścią. Dodatkowo Blizzard będzie musiał pozmieniać nawet tak drobne elementy jak kwestie bohaterów, w których wspominano kowboja. Blizzard ogłosił też, że nigdy już nie użyje imienia pracownika do żadnej postaci w swoich grach.

Niektórych zainteresuje fakt, że od 22 października 2021 do 5 listopada 2021 wszyscy gracze dostaną możliwość darmowej zmiany BattleTaga. Co prawda sam mam po prostu Sobol i nie planuję zmiany, ale jeśli ktoś w chwili słabości nazwał się w jakiś „żartobliwy” sposób i chce to zmienić, to teraz ma okazję.

Bartosz Sobolewski

Niby z Torunia, ale nie stary piernik. Fan czarnego humoru i gier komputerowych, które pozwalają oderwać się od szarości rzeczywistości. Napędza go czarna kawa na przemian z energetykami. Dzielnie aktualizuje newsroom, a czasem uraczy was ciekawostkami o mechanikach gier albo sławnych osobach.
UWaga! Gorące informacje!