Druga część remake’u Final Fantasy VII w pełni wykorzysta moc PS5

Nowa generacja konsol to i nowa ekspansja jednego z głośniejszych tytułów z ubiegłego roku – Final Fantasy VII: Remake. Co tym razem przygotowali dla nas twórcy legendarnej „Siódemki”?

2 marca 2021
Na skróty
  • Zapowiedziano kolejną część remake’u Final Fantasy VII nazwaną Intergrade.
  • Jedną z głównych postaci będzie znana fanom Yuffie Kisaragi.
  • Gra ma wykorzystać w pełni potencjał drzemiący w PlayStation 5.

Minęło już trochę czasu od premiery na nowo opowiedzianego japońskiego klasyka z lat dziewięćdziesiątych, a mimo to, wciąż potrafi nas zaskoczyć. A raczej jego twórcy. W marcu tego roku posiadacze PS Plus mieli okazję otrzymać darmową wersję gry, po piękną wisienkę na torcie w postaci przywołującej zaciesz na twarzy każdego fana serii – zapowiedzi kolejnej gry z serii FF – Final Fantasy VII: Intergrade. Spotkamy w nim jedną z najbardziej uwielbianych postaci w uniwersum – Yuffie.

Yuffie Kisaragi w Final Fantasy VII

Yuffie Kisaragi to dziarska młoda wutai’ańska dziewczyna, mająca talent do pomagania przedmiotom w zmianie ich właściciela, najczęściej bez ich wiedzy (właścicieli, oczywiście). Właśnie od tej strony poznajemy ją przy pierwszym spotkaniu w oryginale. Yuffie jest także grywalną postacią w pierwszej wersji Siódemki jak i w najnowszym nadchodzącym DLC. Charakterystycznym dla jej wizerunku jest zielony top (chociaż jej wygląd jest zależny od części gry bądź filmów związanych z serią, w której występuje), przeogromny shuriken, który wszędzie nosi ze sobą (Jiji Shuriken) o czterech ostrzach, których raczej nie chcielibyśmy mieć nigdzie wbitych. W oryginalnej wersji z 1997 roku postać może dołączyć do naszej drużyny, jeśli się ją pokona w lesie, a potem, jak już włączymy Yuffie do naszej kompanii, to pozostaje nam jeszcze uratować ją przed brudnymi zakusami najbardziej znanego mafiosa w grze, Dona Corneo.

Nowe rozszerzenie Final Fantasy VII: Intergrade

Postaci zostaną poświęcone aż dwa rozdziały w Final Fantasy VII: Intergrade. Dodatek będzie można ograć na konsoli nowej generacji (PS5), na której tytuł ma zamiar wykorzystać pełnię next-genowego potencjału. Usprawnieniu ulegnie zarówno grafika jak i płynność gry. Zostały dodane również ciekawe efekty do gameplay’u, jak mgła, pomagająca bardziej wczuć się w klimat świata przedstawionego. Oprócz tego, będzie dostępny tryb fotograficzny (Photo Mode). W nadchodzącym rozszerzeniu Yuffie będzie miała kompana, niestety, nie będzie on dostępny jako postać grywalna, a jedynie jako „skrzydłowy” dla złodziejki z Wutai.

Tytuł ma mieć swój debiut już 10 czerwca, definiując plany na wakacje (no i urlop!) każdego jRPG-owego fanatyka, w ramach oczekiwania na upragnioną drugą część Remake’u.

Gabriela Zubek

Skromna jak złoty pawilon. Z wykształcenia kulturoznawczyni i filmoznawczyni, sucharoznawczyni z urodzenia. Kocham digital painting, cięty humor i dobrego RPGa. No i koty. Tak, zdecydowanie. Kocham te małe puchate łaziki!
UWaga! Gorące informacje!