Baldur’s Gate 3 ma błąd uniemożliwiający zapisanie gry. Twórcy opublikowali rozwiązanie

4 sierpnia 2023,
15:06
Arek Grabowski
Lord Evner Gortash na nowym zwiastunie Baldur's Gate 3

W sieci pojawiło się sporo zgłoszeń od graczy, którzy twierdzą, że Baldur’s Gate 3 zacina się podczas synchronizacji. Oznacza to brak możliwości zapisania oraz wczytywania. Larian Studios, twórcy gry, jest świadome problemu i zaktualizowało FAQ, dostarczając kilka potencjalnych rozwiązań.

Aby naprawić błąd, można wyłączyć Windows Defender, usunąć folder LevelCache w przypadku uszkodzonych plików czy też zweryfikować dane lokalne. Opcji jest wiele – twórcy najpewniej już pracują nad poprawką, która zapewne zostanie wprowadzona przy okazji kolejnej aktualizacji.

Błąd w Baldur’s Gate 3 dla niektórych całkowicie uniemożliwia rozgrywkę

Brak możliwości wczytania i zapisu gry sprawia, że Baldur’s Gate 3 jest momentami niegrywalne. Niektórzy gracze utracili kilkugodzinny postęp tylko za sprawą tego błędu. Larian pracuje nad rozwiązaniem i wydaje się, że bug to tylko niewielki problem.

Baldur’s Gate 3 cieszy się obecnie ogromną popularnością. W ten tytuł zagrało ponad 400 tys. osób zaledwie kilka godzin po oficjalnej premierze. Takie wyniki zaskakują. Możemy być pewni, że Larian szybko naprawi powyższy błąd oraz wszystkie inne problemy, które odnajdą gracze.