fbpx

W Baldur’s Gate 3 zagrało ponad 400 000 osób i to zaledwie kilka godzin po premierze

4 sierpnia 2023,
09:00
Kaja Piaścik
Bohater stojący na dachu w mieście z murami w tle

Nadeszła długo wyczekiwana premiera pełnej wersji Baldur’s Gate 3 od Larian Studios. Po prawie trzech latach we wczesnym dostępie kontynuacja słynnej serii RPG-ów na PC trafiła wreszcie w ręce graczy i właściwie od razu okazała się wielkim hitem.

Zaledwie kilka godzin po premierze, która miała miejsce 3 sierpnia o 17:00 czasu polskiego Baldur’s Gate 3 zanotował na Steamie nawet 472 136 aktywnych użytkowników jednocześnie. W tej chwili tytuł znajduje się również na pierwszej pozycji w rankingu najlepiej zarabiających produkcji.

Wielki debiut Baldur’s Gate 3. Larian zaprasza do gry

Opublikowane w dniu premiery oświadczenie Swena Vincke, założyciela i dyrektora kreatywnego Larian Studios, podkreśla czas i wysiłek zespołu, jakie zostały włożone w powstawanie gry.

Trudno wyrazić, ile miłości włożyliśmy w stworzenie Baldur’s Gate 3. Przez ponad sześć lat ponad 400 z nas wkładało w to całe serce i duszę, a pomagało nam w tym ponad 2,5 miliona graczy z wczesnego dostępu, którzy spędzili niezliczone godziny na przekazywaniu nam opinii.

Rezultatem jest piękny, bogaty wszechświat, w którym można uciec od codziennych zmartwień, doświadczyć przygód i cudów oraz przeżyć wiele fajnych i ekscytujących spotkań. To miejsce, w którym twoja tożsamość i wybory mają znaczenie, gdzie niespodzianki kryją się za każdym rogiem i gdzie twoja sprawczość jest naprawdę nagradzana.

Jestem bardzo dumny z tego, co osiągnął nasz zespół i mam nadzieję, że będziecie się świetnie bawić, odkrywając to, co dla was przygotowaliśmy.

Swen Vincke, założyciel i dyrektor kreatywny Larian Studios

Ciężka praca deweloperów najwyraźniej się opłaciła, a gracze z chęcią sprawdzają, jak prezentuje się nowa odsłona Baldur’s Gate. Zainteresowanie pierwszego dnia przerosło nawet możliwości samego Steama – platforma miewała problemy, które przeszkadzały w pobieraniu produkcji.