Assassin’s Creed Valhalla otrzymało przełomową nagrodę. To pierwszy taki przypadek w historii

6 lutego 2023,
15:03
Arek Grabowski
Eivor stojący na wzgórzu przed górskim krajobrazem

Stephanie Economou stworzyła soundtrack do DLC Dawn of Ragnarök i otrzymała za to nagrodę Grammy. To pierwsze takie wyróżnienie dla gry wideo w historii. Nagroda była za „Najlepszy Soundtrack do gry wideo i innych interaktywnych mediów”.

Economou stworzyła również ścieżki dźwiękowe dla innych produkcji. Pracowała między innymi przy Aliens: Fireteam Elite, Call of Duty: Vanguard, Marvel’s Guardians of The Galaxy oraz Old World. Podczas wręczania nagrody Grammy była „zszokowana i zdziwiona”.

Reakcja Stephanie Economou na nagrodę Grammy za soundtrack do Dawn of Ragnarök

Stephanie Economou jest pierwszą osobą w historii, która otrzymuje Grammy za soundtrack do gry wideo. To niezwykłe wyróżnienie, więc nic dziwnego, że była ona niesamowicie zaskoczona nagrodą.

Jestem zaszczycona, tym bardziej dlatego, że to pierwszy rok istnienia tej kategorii. To naprawdę duża rzecz i czuję się doceniona przez tę społeczność oraz jestem niezmiernie wdzięczna, że mogę tu być.

Stephanie Economou

Twórczyni soundtracku do Dawn of Ragnarok podziękowała wszystkim muzykom, którzy brali udział w produkcji. Powiedziała, że „są częścią całego sukcesu i dzieli ten moment z nimi”. 2023 rok jest rzeczywiście pierwszym, kiedy wręczono nagrodę Grammy dla ścieżki dźwiękowej tworzonej do gry wideo.