fbpx

Alan Wake 2 potrzebuje minimum 82 GB pamięci. Rusza przedpremierowe pobieranie

25 października 2023,
12:15
Kaja Piaścik
Saga Anderson patrząca na latarnię morską w Alanie Wake'u 2

Alan Wake 2 to prawdopodobnie najgłośniejsza premiera tegorocznego sezonu halloweenowego. Kontynuacja psychologicznego horroru wychodzi na PC i konsole PlayStation 5 i Xbox Series X/S już w ten piątek, 27 października.

Przed nadchodzącą wielkimi krokami premierą Remedy Entertainment dzieli się istotnymi informacjami. Jak zapowiedział deweloper, gra na konsole nowej generacji ma być świetnie zoptymalizowana, ale wersja na Xboxa Series S nie otrzyma trybu wydajności. Wiemy także, że produkcja pojawi się tylko w formie cyfrowej.

Dziś Remedy przedstawiło wymagania dotyczące minimalnej wolnej przestrzeni na dysku, a także dokładny czas, od jakiego będzie możliwe przedpremierowe pobieranie gry.

Alan Wake 2 zajmie minimum 82 GB na wszystkich platformach

Zgodnie z najnowszymi postami na portalu X, Alan Wake 2 na wszystkich sprzętach będzie miał rozmiar przekraczający 82 GB. Dokładne liczby przedstawiają się następująco (chociaż trzeba pamiętać, że nie uwzględniają możliwych patchy, które wyjdą w dniu premiery):

  • PC – 86 GB,
  • PlayStation 5 – 85 GB,
  • Xbox Series – 82 GB.

Przedpremierowe pobieranie dla PS5 i Xbox Series

Posiadacze konsoli nowej generacji mogą pobrać Alana Wake’a 2 już na 48 godzin przed premierą. Dostęp do ściągania gry ruszył zatem dziś, 25 października, o godzinie 6:00 czasu polskiego.