fbpx

Aktorzy w The Last of Us. Kto gra kogo w serialu HBO?

Poznajcie wszystkich głównych aktorów serialu The Last of Us. W materiale odkryjecie wiele ciekawostek i informacji, których nigdzie indziej nie znajdziecie. Przedstawimy wam także inne osoby, które pojawią się na ekranie.

10 stycznia 2023

The Last of Us to seria postapokaliptycznej serii gier studia Naugty Dog. Pierwsza część, która zdobyła status legendarnej i ważnej dla branży na rynku pojawiła się w 2013 roku. Jej popularność spowodowała, że już następnego roku wydano next-genowy remaster. Od 2020 roku wiemy, że na terenie Calgary leżącej w prowincji Alberta w Kanadzie rozpoczęły się zdjęcia do nadchodzącej ekranizacji tytułu, która pojawi się na platformie HBO Max. Za serial odpowiedzialny jest Neil Druckmann oraz Craig Mazin, znany z reżyserii Czarnobyla. Adaptację słynnej produkcji ze świata gamingu obejrzymy już 16 stycznia.

Aktorzy w The Last of Us od HBO

Jednym z największych wyzwań przy ekranizacji gry czy książki jest dobór aktorów. O ile adaptacje książkowe pozwalają na pewną dowolność, tak w przypadku elektronicznej rozrywki o wiele trudniej zachować nie tylko styl postaci, ale i ich wygląd. To właśnie z tego powodu serialowa Ellie spotkała się z negatywnymi opiniami. Nie jest zbyt trudno dostrzec różnice w wyglądzie Belli Ramsey znanej z roli Lyanny Mormont w Grze o Tron, a Ashley Johanson odgrywającej rolę dziewczyny w motion capture w produkcji Naughty Dog.

Wybór Pedro Pascala na Joela był przyjęty o wiele cieplej. W tym wszystkim widać, że twórcy kierowali przede wszystkim doświadczeniem aktorów, a nie wyglądem przypominającym ten z pierwowzoru. Teraz przyszedł czas by nieco bardziej przedstawić nie tylko bohaterów, ale również grających ich aktorów.

Pedro Pascal jako Joel Miller

Jose Pedro Balmaceda Pasca to chilijski aktor, który urodził się w 1975 roku. Na swoim koncie ma m.in. trzy duże role w znanych produkcjach. Wystąpił jako Oberyn Martell w Grze o Tron oraz Javier Peña w serialu Narcos. W Mandalorianinie oraz Księdze Boba Fetty wcielił się w postać Dina Djarina. Aktor na swoim koncie ma też wiele innych występów w popularnych produkcjach, także wydaje się, że rola Joela nie będzie jedynie kroplą w oceanie.

Plakat z Joelem
HBO Max

Bella Ramsey jako Ellie Williams

Jej artystyczne portfolio oprócz Gry o Tron zasila rola w The Worst Witch, gdzie wcieliła się w główną bohaterkę, Mildred Hubble. Dziewczyna zaliczyła już pierwszy występ w grze video, dokładniej w Doctor Who Infinity, który cieszy się mieszanymi opiniami. O wiele lepszy okazał się netflixowy serial Hilda, gdzie użyczyła głosu tytułowej bohaterce. Jej biografia zawiera wiele mniejszych ról, jednak zdaje się, że to właśnie występ w The Last of Us będzie tym przełomowym dla kariery.

Plakat z Ellie
HBO Max

Nico Parker jako Sarah Miller

Nico Parker wywodzi się z aktorskiej rodziny, a debiut zaliczyła w filmowej adaptacji Dumbo z 2019 roku. Zagrała również w The Third Day, czyli miniserialu od HBO, zaś w Reminiscence wystąpiła u boku swojej matki. W przyszłym roku zobaczymy ją w roli Sarah, córki Joela. Sama gra nie oferuje nam zbyt wielu informacji na temat tej postaci, być może w serialu zostanie to zmienione.

Plakat z Sarah
HBO Max

Storm Reid jako Riley Abel

Storm Reid to aktorka znana z roli Tyli DuBois w The Suicide Squad. Swoją filmową biografię rozpoczęła od ciepło przyjętego filmu Zniewolony. Najnowsza produkcja, w jakiej mogliśmy ją zobaczyć, to już nieco gorzej przyjęte One Way. Patrząc na jej filmografię, łatwo zauważyć, że Reid gra przede wszystkim role drugo i trzecioplanowe. Podobnie będzie w serialu The Last of Us, gdzie wcieli się w Riley. O istnieniu tej postaci dowiadujemy się po raz pierwszy w jednym z pobocznych dialogów. Bohaterka swoje prawdziwe pięć minut dostała w dodatku do The Last of Us Left Behind, gdzie wraz z młodą Ellie wymyka się starego centrum handlowego. Robią to, aby chociaż przez chwilę poszukać straconego dzieciństwa, przy okazji nawiązując jeszcze bliższą relacje.

plakat z Ridley
HBO Max

Gabriel Luna jako Tommy Miller

Gabriel Luna to aktor, który dużą część życia poświęcił dla Marvela, gdzie wystąpił w serialu Agenci T.A.R.C.Z.Y. oraz filmie Ghost Rider. Mogliśmy go zobaczyć również w Terminatorze: Mroczne przeznaczenie, gdzie wcielił się w Terminatora Rev-9. Ciekawostką na temat jego miejsca zamieszkania jest fakt, że wychował się w teksańskim mieście Austin, czyli tam, gdzie Warren Spector, twórca takich gier jak System Shock, Ultima oraz pierwszy Deus Ex. W najnowszej roli Luna wciela się w Tommy’ego Millera, brata Joela oraz dawnego Świetlika. Jako członek organizacji walczącej z rządem i szukającej szczepionki na zarazę, to właśnie on stał się odpowiedzialny za założenie osady w Jackson.

plakat z Tommy
HBO Max

Anna Torv jako Tess Servopoulos

Anna Torv to australijska aktorka znana z roli Olivii Dunham w serialu Fringe. Wystąpiła również w grze Heavenly Sword jako Narik. Sama produkcja to średnio przyjęty exclusive na PlayStation 3, charakteryzujący się przede wszystkim krótkim czasem przejścia. W nadchodzącym serialu Torv wcieli się w rolę Tess, czyli przemytniczki i przyjaciółki Joela. Wiele osób nie wie, że mimo bliskich relacji nie była ona jego kochanką.

plakat z Tess
HBO Max

Nick Offerman jako Bill

Nick Offerman znany jest z sitcomu Parks and Recreation, seriali Fargo i Devs oraz z głosu Stalowobrodego z filmu Lego Przygoda. Wśród całej obsady to prawdopodobnie aktor z najdłuższym doświadczeniem, ponieważ zaczął już w 1993 roku w filmie Nowojorscy gliniarze. O jego postaci, czyli Billu, nie wiemy zbyt wiele oprócz tego, że pomagał on Tess i Joelowi w przemycie towarów oraz tego, że wraz z Frankiem zamieszkał w osobnym, własnym mieście.

plakat z Billem
HBO Max

Murray Bartlett jako Frank

Aktor Murray Bartlett to aktor z ponad trzydziestoletnim doświadczeniem. Jednak nigdy nie otrzymał większej roli, mimo że od 1999 grał jako D.K. w serialu Ucieczka z kosmosu, którego ostatnie odcinki pojawiły się w 2003 roku. Ostatnią jego rolą był Michel „Mouse” Tolliver w serialu Opowieści z San Francisco. O Franku, w którego się wciela, również nie wiemy zbyt wiele. Przede wszystkim mieszkał on wraz z Billem w prywatnym miasteczku, gdzie byli partnerami i żyli jak stare dobre małżeństwo.

plakat z Frankiem
HBO Max

Lamar Johnson jako Henry

Lamar Johnson najbardziej znany jest z roli Westa w serialu The Next Step. Wystąpił on również w filmie X-men: Mroczna Phoenix. W The Last of Us przyszło mu się wcielić w Henry’ego, czyli starszego z braci ocalałych z Harford, z jakimi przyszło nam się spotkać w czasie podróży. Wyróżnia się ogromną nadopiekuńczością względem swojego młodszego brata.

plakat z Henrym
HBO Max

Keivonn Woodard jako Sam

Co ciekawe, dla Keivonna Woodarda serial The Last of Us jest niejako aktorskim debiutem, a przynajmniej w rozpoznawalnej produkcji. Aktor wcześniej grał w niskobudżetowym filmie Seeds of Hope: The Andrew Jackson Foster Story. Za jakiś czas zadebiutuje również krótkometrażowy film Fractal w którym się pojawi. Jego postać, czyli Sam jest młodszym bratem Henry’ego. Podobnie jak w przypadku Ellie, urodził się po wybuchu grzyba maczużnika.

plakat z Samem
HBO Max

Merle Dandridge jako Marlene

Merle Dandridge to aktorka, która z grami ma prawdopodobnie najwięcej wspólnego z całej obsady. Pojawiła się w takich produkcjach jak Half-Life 2 jako Alyx Vance, Everybody’s Gone to the Rapture czy Hitmanie 3. Co ciekawe, wystąpiła już w dziełach Naughty Dog, a dokładniej w Uncharted 4 jako Evelyn i w The Last of Us jako… Marlene. Jej bohaterka to przywódczyni grupy Świetlików oraz opiekunka Ellie, z której matką były dobrymi przyjaciółkami.

plakat z Marlene
HBO Max

Statyści i inne mniejsze role

Aktorzy motion capture

Easter Eggi, kto ich nie kocha? Zawsze miłą niespodzianką jest pojawienie się w adaptacjach gier aktorów z ich pierwowzorów. Od pierwszych informacji podawanych przez twórców na temat serialu The Last of Us wiemy, że pojawią się w nim osoby znane z oryginału, ale w całkowicie innych rolach. Pierwszą personą, o której się dowiedzieliśmy był Jeffrey Pierce, czyli growy Tommy. Mówiło się, że wystąpi on w ekipie Davida, gdzie poznaje Ellie w czasie zimowego etapu gry.

Co ciekawe w czasie ostatniego The Game Awards dowiedzieliśmy się, że Troy Baker, growy Joel, w serialu wcieli się właśnie we wspominanego Davida. Jeśli już mowa o TGA, dowiedzieliśmy się również, że w serialu pojawi się też Ashley Johnson (growa Ellie) Plotki mówią, że zobaczymy ją jako Annę Wiliams, czyli matkę głównej bohaterki. Tak jak już wspomnieliśmy, na ekranie pojawi się również Merle Dandrige, która, jak w grze, wcieli się w postać Marlene.

Postacie epizodyczne i ich rola w The Last of Us

W tej części chciałbym się skupić na nie tylko na aktorach i aktorkach, ale ogólnie na osobach, które pojawią w serialu np. w rolach klikaczy. Jednocześnie jest to miejsce, gdzie fakty będą się mieszać z różnymi teoriami.

Zacznę od Ari Rombough, która wystąpi w ostatnim, dziewiątym odcinku jako Joyce, czyli całkowicie nowa postać. Podobnie jest z rolą Taylora St. Pierre’a, wcielającego się w bohatera o imieniu Buzz Cut. Dublerów i kaskaderów wykorzystuje się po to, aby aktor nie uległ wypadkowi na planie w wymagających fizycznie scenach i nie było potrzeby wydłużania czasu zdjęciowego. Takimi osobami są w serialu The Last of Us Taylor Henrich i Kailey Hyman. Pierwsza jest o tyle ciekawsza, że wyglądem przypomina Ashley Johnson, a jest dublerką postaci o imieniu Anna. Możliwe jest, że pojawi się dziesiąty dodatkowy odcinek, ponieważ to właśnie do niego została zatrudniona. Druga z wymienionych osób pojawi się w pierwszym i drugim odcinku jako dublerka Nico Parker.

Dodatkowo Taylor Henrich w szóstym odcinku wystąpi jako zarażona. Jeśli już mowa o zarażonych, w tej samej roli zobaczymy również Marlee-Grace Becker, która jest także asystentką choreografii. W obsadzie znajdzie się też Andrea Greening jako żołnierz FEDRA-y, zaś w siódmym odcinku ujrzymy Autumna T. Danga, który wcieli się w rolę nauczyciela. Prawdopodobnie pojawi się w wspomnieniach z notatki znalezionej w uniwersytecie. Właśnie notatki, tym żyje lore The Last of Us. W samej drugiej części znajdziemy ponad 300 takich znajdziek, a sami twórcy zapowiedzieli, że te najważniejsze zobaczymy w serialu.

Kolejne dwie osoby jakie pojawią się na ekranie to Ana Rice jako pielęgniarka numer dwa. Znajdzie się ona w ostatnim odcinku serialu, a w tej samej części pojawi się także Riley Davis, czyli młody żołnierz Świetlików. Oczywiście nie są to jedyne osoby, jakie zobaczymy w produkcji, jednak to właśnie one będą miały swoje przysłowiowe pięć minut.

Maksymilian Matuszak

UWaga! Gorące informacje!