fbpx

Activision zamyka GameBattles po 20 latach istnienia. Była to ostatnia gałąź MLG

14 listopada 2023,
18:41
Arek Grabowski
Screen z gry Call of Duty Modern Warfare 2.

Activision przejęło Major League Gaming za około 50 milionów dolarów w 2016 roku. GameBattles natomiast była jedną z gałęzi MLG. To nic innego jak platforma do rywalizacji peer-to-peer między graczami. Wtedy Activision chciało bardziej inwestować w scenę e-sportową. Niedawno firma poinformowała, że zamierza podwoić swoją pozycję wydawcy i dewelopera, jeśli chodzi o branżę gier – ma to związek z przejęciem przez Microsoft.

Dziś dowiedzieliśmy się, że Activision zamyka GameBattles 15 stycznia 2024 roku. Po 20 latach istnienia platformy zostanie bezpowrotnie usunięta. GameBattles służyło do towarzyskiej rywalizacji, turniejów ze znajomymi lub większych zawodów z nagrodami pieniężnymi. Platforma była skupiona głównie na serii Call of Duty.

Strona internetowa GameBattles już teraz informuje o zamknięciu platformy

Po przejściu na stronę internetową GameBattles widzimy komunikat informujący o zamknięciu. Zamieszczony link przenosi do pomocy technicznej. Warto wiedzieć, że przez lata serwis był ciągle rozwijany. Od platformy peer-to-peer stał się organizatorem największych e-sportowych wydarzeń. Chris Evans, kierownik operacyjny GameBattles, wystosował oświadczenie na Twitterze dotyczące zamknięcia.

MLG oraz sama platforma GameBattles to ogromna część historii e-sportu. Activision zamyka jednego z pionierów, jeśli chodzi o zawodowe rozgrywki w Call of Duty. Pewien etap historii gamingu właśnie teraz zostaje zakończony.