Röki trafi na konsole nowej generacji jeszcze w tym miesiącu

Skandynawski folklor, potwory i przygoda – oto, co wyróżnia grę Röki. Produkcja z 2020 roku już wkrótce pojawi się na kolejnych urządzeniach, aby każdy mógł zanurzyć się w jej wyjątkowy świat.

7 października 2021

Röki, czyli przygodowa produkcja Polygon Treehouse, właściwie miała już swoją premierę. W lipcu 2020 gra zadebiutowała na PC, kilka miesięcy później na Nintendo Switch. Wreszcie przyszła pora na konsole nowej generacji. Ich posiadacze zagrają w Röki jeszcze przed końcem trwającego właśnie jesiennego miesiąca, bo data premiery gry na PlayStation 5 i Xboxa Series X ustalona została na 28 października.

Röki – przygodówka dla każdego

W grze wcielamy się w Tove, młodą dziewczynę wyruszającą na daleką wyprawę z zamiarem ocalenia swojej rodziny. Przed nią rozpościera się świat, który zaskakuje – na przykład tym, że nadal jest w nim obecna magia, która podobno gdzieś zniknęła. Jeśli jest magia, to w parze z nią idą fantastyczne stwory i istoty, jedne urocze, inne groźne. Nie znaczy to jednak, że w grze będziemy bić się z nimi na pięści. Röki stawia przede wszystkim na rozmowę ze spotkanymi postaciami, eksplorację i rozwiązywanie łamigłówek, które pozwolą nam przejść dalej. To wszystko osadzone zostało w świecie inspirowanym skandynawskim folklorem i mitologią, ale niebędącym wyłącznie kopią, a tworzącym własny wyjątkowy klimat.

Ustrzel grową okazję

Dorota Żak

Na liście jej ulubionych zajęć znajdzie się nałogowe oglądanie filmów, a później opowiadanie o nich każdemu, kto ma ochotę słuchać. W wolnym czasie siedzi gdzieś z kubkiem dobrej herbaty albo kawy. Dalej smuci ją zakończenie trylogii Mass Effect, ale gdyby do końca życia miała grać tylko w jedną grę, pewnie padłoby na Fallout: New Vegas.
UWaga! Gorące informacje!