Do sieci wyciekła specyfikacja oraz data premiery Radeona RX 6600

O nadchodzących kartach graficznych z niższego segmentu słyszy się coraz więcej. Nic dziwnego, w tę półkę cenową celuje bowiem znaczna część konsumentów. Za sprawą VideoCardz do sieci wyciekła specyfikacja oraz data premiery Radeona RX 6600.

21 września 2021
Na skróty
  • Premiera Radeona RX 6600 ma odbyć się już 13 października bieżącego roku.
  • Do sieci wyciekła specyfikacja tytułowego układu, który ma bazować na rdzeniu Navi 23 XL.
  • Domniemany koszt zakupu nowej karty graficznej od AMD ma wynosić między 299 a 329 dolarów amerykańskich.

Według źródła planowane doręczenie modeli testowych do recenzentów i redakcji zostało ustalone na początek października tak, aby wszystkie publikacje były gotowe na dzień premiery. AMD Radeon RX 6600 zostanie przedstawiony 13 października, jednak wciąż nie wiadomo, czy tuż po wydarzeniu ujrzymy nową konstrukcję w sklepach.

Radeon RX 6600 – specyfikacja techniczna

AMD Radeon RX 6600 ma w domyśle bazować na rdzeniu Navi 23 XL, który zapewni dostęp do 28 jednostek CU lub 1792 procesorów strumieniowych. Co więcej, jednostka ma posiadać 32 MB pamięci Infinity Cache i wspierać do 8 GB GDDR6. Całość wykorzysta 128-bitową szynę.

GPU od AMD

Przepustowość konstrukcji to z kolei 256 GB/s, mamy zatem konfigurację, która powinna bez najmniejszego problemu poradzić sobie z najnowszymi grami w rozdzielczości Full HD. Ciekawostką jest również spodziewana wydajność na poziomie 27 MH/s podczas wydobywania Ethereum.

Radeon RX 6600 – szczegółowe informacje

Według informacji tytułowe GPU zdobyło 7805 punktów w benchmarku 3DMark Time Spy. Całość ma przekładać się na wydajność zbliżoną do konkurencyjnego RTX 3060. Ten fakt nie dziwi, zwłaszcza iż również cena ma oscylować blisko sugerowanej kwoty zakupu wspomnianego modelu zielonych.

Informacje na temat Radeona RX 6600
źródło: VideoCardz

Biorąc pod uwagę koszt mocniejszej konstrukcji w postaci Radeona RX 6600 XT, model bez dopisku powinien zadebiutować z wyceną rzędu 299-329 dolarów amerykańskich. Warto jednak pamiętać o obecnej sytuacji na rynku kart graficznych, która z pewnością uniemożliwi nabycie najnowszego produktu AMD w sugerowanej cenie.

Krystian Ławniczak

Wielki fan tematyki hardware, który w szczególności uwielbia wszystko, co wiąże się z overclockingiem i chłodzeniem. Wolną chwilę lubi poświęcić dobrej książce, a w sytuacji najwyższej wagi nie odmawia pomocy z wadliwym sprzętem. Oprócz obcowania z komponentami lubi rozwijać się także w innych dziedzinach iT i wbrew pozorom, siłownia nie jest mu obcym miejscem.
UWaga! Gorące informacje!