fbpx

Monster Hunter Rise: Sunbreak sprzedaje się fenomenalnie

Monster Hunter okazał się fenomenalnym sukcesem. Gry sprzedają się w milionach egzemplarzy, więc Capcom na pewno ma powody do zadowolenia.

Capcom postanowił ogłosić wyniki sprzedażowe dodatku Sunbreak do gry Monster Hunter Rise. Został on wydany 30 czerwca 2022 i w niecały tydzień osiągnął ponad 2 miliony sprzedanych kopii. Teraz jednak wyniki ten poszedł w górę, a twórcy z pewnością mają co świętować.

Miliony sprzedanych kopii Monster Hunter

Zgodnie z relacją Capcomu w sierpniu 2022 podstawowa gra Monster Hunter Rise sprzedała się w ponad 11 milionach egzemplarzy. Jest to całkiem niezły wyniki, biorąc pod uwagę, że premiera gry na Nintendo Switch odbyła się w marcu 2021, a na PC w styczniu 2022. Teraz okazało się, że dodatek Sunbreak zakupiło aż 5 milionów graczy, czyli niemal 45% posiadaczy podstawki.

Potwór szykujący się do ataku wygląda jakby machał na powitanie
Źródło: Capcom

Inna produkcja Capcomu, czyli Monster Hunter: World osiągnęła ponad 21 milionów kopii, a jego dodatek Iceborn przebił 10 milionów. Jeżeli chodzi o całościowy wynik serii, to na dzień 30 września 2022 wynosił on aż 88 milionów egzemplarzy. Bez wątpienia jest to najlepiej sprzedająca się marka Capcomu. Nadchodząca premiera Monster Hunter Rise na konsole nowej generacji, co zapewne jeszcze podkręci te wyniki. Jeżeli jesteście natomiast ciekawi, jak gra prezentuje się na PlayStation 5, to zapraszam do recenzji Tomka, który pięknie wszystko opisał.