fbpx

A Plague Tale: Requiem zaprezentowane na pięknym zwiastunie pełnym akcji i szczurów

Asobo Studio przyszło do nas z kolejnym materiałem, który zdecydowanie przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom futrzastych gryzoni. Gra A Plague Tale: Requiem zadebiutuje na rynku za dwa miesiące, a już dziś możemy cieszyć się jej kolejnym, przepełnionym treścią zwiastunem.

Na skróty
  • Do sieci trafił nowy zwiastun gry A Plague Tale: Requiem, w którym zaprezentowane zostały kolejne elementy fabuły oraz gameplayu z produkcji.
  • Tytuł zadebiutuje 18 października 2022 roku na pecetach oraz konsolach PS5 i Xbox Series X|S. Dostępny będzie również na Nintendo Switch (tylko w chmurze).
  • Już teraz możliwe jest zakupienie gry w przedsprzedaży, twórcy przygotowali również  specjalną edycję kolekcjonerską, za którą przyjdzie nam zapłacić 189,99 euro, czyli ok. 900 zł.

Do sieci trafił kolejny materiał omawiający produkcję A Plague Tale: Requiem – kontynuację ciepło przyjętej przygodowej gry akcji A Plague Tale: Innocence z 2019 roku. W opublikowanym 5-minutowym filmie, twórcy skupili się na wstępnym zarysowaniu fabuły, przedstawiając pokrótce nowe lokacje, postacie oraz mechaniki, które przyjdzie nam poznać. Przez cały materiał przewija się również masa akcji, fragmentów rozgrywki, a także przede wszystkim – szczurów.

A Plague Tale: Requiem – nowe przygody, stare przeciwności

W najnowszej produkcji od Asobo Studio prześledzimy dalsze losy znanego nam już z poprzedniej części rodzeństwa. Amicia i Hugo wciąż znajdują się na terenie nawiedzonej przez plagi i wojny XIV – wiecznej Francji, tym razem podejmą się oni jednak szalonej wyprawy w poszukiwaniu wyspy, której wizje z coraz większą mocą prześladują umysł młodszego brata głównej bohaterki.

Podobnie jak poprzednia część, A Plague Tale: Requiem zaoferuje nam przede wszystkim rozbudowaną, mroczną i brutalną historię, okraszoną przyciągającą oko oprawą graficzną oraz klimatyczną ścieżką dźwiękową. W grze znów wcielimy się w postać Amicii, której arsenał został tym razem znacznie bardziej rozbudowany, jak bowiem możemy zobaczyć na przedstawionym fragmencie rozgrywki, do naszej dyspozycji oddane zostały nie tylko nowe pułapki, bronie oraz moce, ale i również możliwość cichego sztyletowania oponentów z ukrycia. W grze nie zabraknie oczywiście zagadek środowiskowych oraz ogromnej ilości szczurów, z których obecnością będziemy sobie radzić za pomocą masy nowych narzędzi.

Amicia z gry A Plague Tale: Requiem
Źródło: Focus Entertainment

A Plague Tale: Requiem zadebiutuje już 18 października 2022 roku na pecetach oraz konsolach PS5 i Xbox Series X|S. Gra pojawi się też na Nintendo Switch, choć możliwa do ogrania będzie jedynie w chmurze. Tytuł udostępniony zostanie również do testów na tegorocznych targach gamescom, które odbędą się w dniach 24 – 28 sierpnia. W ciągu tych kilku dni gracze będą mogli ograć przygotowane przez twórców demo, przedstawiające jeden z pierwszych rozdziałów opowieści.

Ponadto, 30 sierpnia na kanale YouTube wydawnictwa Focus Entertainment zaczną pojawiać się materiały z serii „In Focus”, w której to twórcy gry przedstawią nam kulisy pracy nad swoim dziełem.

A Plague Tale: Requiem – przedsprzedaż

Choć do premiery tytułu pozostało jeszcze trochę czasu, to już teraz możemy się zaopatrzyć w przygotowane przez studio edycje przedpremierowe gry. Na stronie wydawnictwa Focus Entertainment zaprezentowanych zostało wiele ofert, w których znajdziemy m.in. artbook oraz fizyczne wydanie powiązanej z tytułem powieści (dostępne jedynie w języku francuskim). Największą uwagę zwraca jednak edycja kolekcjonerska gry, której zawartość szczegółowo opisaliśmy w poświęconym jej artykule.

Edycja kolekcjonerska gry A Plague Tale: Requiem
Źródło: Focus Enterteinment