Mount & Blade 2: Bannerlord z nową aktualizacją i polskim tłumaczeniem

Rozwijający się jeszcze w early accessie Mount & Blade 2: Bannerlord dostaje regularne aktualizacje, czasem mniejsze, innym razem całkiem spore. Ostatni patch do gry należy do tej drugiej kategorii.

7 stycznia 2022
Na skróty
  • Do Mount & Blade 2: Bannerlord trafił wczoraj patch e1.7.0.
  • Gra otrzymała również tłumaczenie na język polski.
  • Znalezione w nim błędy można zgłaszać twórcom na forum produkcji.

Znajdujący się nadal we wczesnym dostępie Mount & Blade 2: Bannerlord otrzymał wczoraj patch o nazwie e1.7.0., który dodał do gry kilka nowych elementów oraz ulepszył obecne już w produkcji funkcje. Duża ich część dotyczy samych starć z przeciwnikiem, przykładowo liczba jednostek do wysłania w bój w niestandardowych bitwach wzrosła do 1000 dla obu stron konfliktu. Inne nowości dotyczą m.in. ulepszenia systemu morale w walce, dodania opcji podejrzenia historii craftingu przedmiotów czy poprawienia niektórych questów.

Pełną i dość obszerną listę wszystkich zmian, korekt oraz usprawnień można znaleźć w ogłoszeniu od twórców.

W Mount & Blade 2: Bannerlord zagramy teraz po polsku

Dla polskich graczy najistotniejszym dodatkiem będzie jednak pojawienie się w produkcji TaleWords Entertainment naszego ojczystego języka. Oczywiście mowa tutaj o napisach i tłumaczeniu interfejsu w Mount & Blade 2: Bannerlord, a nie o dubbingu. Odpowiednią wersję językową gry dostały też inne państwa, m.in. Włochy czy Francja.

Co ciekawe, TaleWords Entertainment zdaje sobie sprawę, że nowo dodane wersje językowe nie muszą być od razu idealne. Tak więc wszelkie problemy i zauważone błędy w tłumaczeniu – nie tylko polskim – można zgłaszać w specjalnej sekcji na oficjalnym forum gry, co ma pomóc twórcom w korygowaniu ich na bieżąco.

Dorota Żak

Skończyła UJ zanim UJ skończył z nią, nałogowo ogląda filmy, a potem o nich opowiada. W wolnym czasie siedzi gdzieś z kubkiem dobrej herbaty. Dalej smuci ją zakończenie trylogii Mass Effect, ale gdyby do końca życia miała grać tylko w jedną grę, pewnie padłoby na Fallout: New Vegas.
UWaga! Gorące informacje!