fbpx

10-lecie Maxa Payne’a 3. Jubileuszowa edycja ścieżki dźwiękowej niebawem w sprzedaży

Jeszcze w tym roku do sprzedaży trafi specjalna ścieżka dźwiękowa z gry Max Payne 3. Czym planowane wydanie cyfrowe i winylowe różni się od poprzednich oraz jaki jest w tym udział zespołu Health?

Na skróty
  • Jeszcze w tym roku planowana jest premiera ścieżki dźwiękowej z Max Payne 3 z dopiskiem „Anniversary Edition”.
  • Wyjątkowa edycja z okazji 10-lecia trzeciej części gry zostanie wydana w wersji cyfrowej oraz winylowej.

Studio Rockstar odpowiadające za serię Max Payne, z okazji dziesiątych urodzin trzeciej części postanowiło uczcić wydarzenie zapowiadając specjalnie przygotowaną ścieżkę dźwiękową tytułu. Max Payne 3 – The Official Soundtrack (Anniversary Edition) ma zawierać sugestywną muzykę zespołu Health i do tej pory niepublikowane utwory z gry. Po ostatnich ruchach wydawcy widać, że nadal dba i pamięta o swoich flagowych tytułach ku uciesze fanów, a najnowsza wiadomość ze studia jedynie utwierdza w tym przekonaniu.

Klimat w Maxie Payne’ie 3

Jak możemy przeczytać w oficjalnym oświadczeniu firmy:

Dostarczając mroczny i napędzający industrialny pejzaż dźwiękowy odzwierciedlający rozmazany i postrzępiony stan psychiczny Maxa oraz ciężką atmosferę serii Max Payne, muzyka Health do Maxa Payne’a 3 pchnęła ich charakterystyczny, melancholijny rockowy dźwięk, w nowe kierunki, a utwór Tears stał się podstawą urzekających występów na żywo zespołu.

Komunikat ze strony Rockstar Newswire

I faktycznie – warstwa audio w ostatniej części przygód nie do końca szczęśliwego i byłego funkcjonariusza policji wyjątkowo dobrze oddawała klimat produkcji i świetnie współgrała z gęstą atmosferą budowaną za pomocą licznych przerywników, w których narracją zajął się główny bohater.

Wyjątkowa muzyka

Nowa wersja kultowej ścieżki dźwiękowej pojawi się jeszcze w tym roku na cyfrowych platformach streamingowych i w limitowanych edycjach winylowych. Serwis Kotaku zauważył w 2012 roku, jak genialnie połączenie muzyki zespołu Health współgra z charakterem protagonisty, podkręcając dodatkowo sekwencje walki w Maxie Payne’ie 3 i potęgując przekazywane emocje upadłego gliny. Ciężko o lepszą rekomendację.