Max Payne i Max Payne 2: The Fall of Max Payne – ogłoszono remake gier

Remedy Entertainment i Rockstar Games łączą siły w nowym projekcie dotyczącym klasyka wśród strzelanek. Dwie pierwsze części serii Max Payne doczekają się remake’u.

7 kwietnia 2022
Na skróty
  • Remedy Entertainment i Rockstar Games podpisały umowę deweloperską dotyczącą remake’ów Max Payne i Max Payne 2: The Fall of Max Payne.
  • Studio Remedy będzie odpowiedzialne za stworzenie gry, a środki finansowe na projekt zapewni Rockstar Games.

Mroczny klimat neo-noir, charakterystyczna mechanika bullet-time oraz historia nowojorskiego policjanta poszukującego morderców swojej rodziny – wszystkie te elementy składają się na jeden z najpopularniejszych tytułów wśród trzecioosobowych strzelanek. Teraz możemy spodziewać się ich w zupełnie nowej wersji. Max Payne powróci w remake’u pierwszej i drugiej odsłony serii.

Remedy Entertainment, deweloper dwóch części franczyzy, poinformował o rozpoczętej współpracy z Rockstar Games, wydawcą Max Payne 1 i 2 oraz studiem w całości odpowiedzialnym za Max Payne 3.

Remake Max Payne i Max Payne 2: The Fall of Max Payne – co wiemy o projekcie?

Według podpisanej 6 kwietnia umowy deweloperskiej, Remedy Entertainment podejmie się stworzenia zupełnie nowych odsłon Max Payne (2001) i Max Payne 2: The Fall of Max Payne (2003) w ramach pojedynczej produkcji opartej na silniku Northlight. Rockstar Games sfinansuje prace nad grami, których budżet ma być porównywalny z innymi tytułami AAA od Remedy.

Z oficjalnego oświadczenia dotyczącego remake’u dwóch części serii Max Payne dowiadujemy się, że nowe wersje dostępne będą jedynie na PC, PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Na szczegóły przyjdzie nam jeszcze poczekać – projekt jest w fazie prac koncepcyjnych.

UWaga! Gorące informacje!