W Assassin’s Creed Codename Red wybierzemy między Samurajem a Shinobi

17 marca 2023,
12:52
Arek Grabowski
Główna bohaterka Assassin's Creed: Codename Red stojąca z mieczem na dachu

O Assassin’s Creed: Codename Red wciąż nie wiadomo zbyt wiele. Dowiedzieliśmy się jedynie, że gra będzie miała miejsce w feudalnej Japonii oraz tworzy ją studio Ubisoft Quebec. Według ekskluzywnych informacji serwisu Insider Gaming ten tytuł może być jednym z najlepszych dla miłośników skradania.

Teraz Ubisoft poinformował, że Assassin’s Creed: Codename Red jest w „dobrej formie” i będzie on zawierał dwie grywalne postacie do wyboru. Gracz będzie mógł zdecydować między Samurajem płci żeńskiej oraz Shinobi płci męskiej.

Nadchodzące gry Assassin’s Creed i plany na Codename Red

Rozgrywka w Assassin’s Creed: Codename Red ma stawiać na cichą eliminację, co jest dość klasyczne dla pierwszych odsłon serii. Ubisoft Quebec wybrało podejście podobne do serii Splinter Cell lub Hitman. Na ten moment nie wiemy, kiedy Assassin’s Creed: Codename Red zostanie oficjalnie ujawniony. Obecnie wiadomo, że najwcześniej zostaną zaprezentowane odsłony Mirage i Nexus.

Assassin’s Creed: Codename Red jest wstępnie planowany na jesień 2024 roku. Oczywiście premiera może zostać jeszcze wielokrotnie przesunięta. Ubisoft stawia obecnie wszystko na serię Assassin’s Creed, co widać po ogromie projektów związanych z marką. Obecnie produkowane jest około 10 różnych odsłon.