fbpx

Assassin’s Creed z 4 kolejnymi planowanymi tytułami. Ubisoft stawia wszystko na tę serię

Studio Ubisoft zapowiedziało już plany na przyszłość we wrześniu 2022 roku. Twórcy planują kilka odsłon i wszystkie są od dawna w produkcji. Wiemy już o nadchodzącym Assassin’s Creed: Mirage, Codename Red, Codename Hexe oraz Codename Jade. Dodatkowo zapowiedziano odsłonę serii skupiającą się na multiplayerze, którą obecnie znamy jako Project Invictus.

Ubisoft planuje również wydanie gry VR czerpiącej marki Assassin’s Creed. W tym przypadku robocza nazwa to Project Nexus. Według informatorów twórcy rozmawiają już o drugiej części tej gry, kiedy o pierwszej nie dowiedzieliśmy się tak naprawdę nic.

Źródła serwisu Insider Gaming ujawniają jednak, że Ubisoft pracuje nad jeszcze większą liczbą odsłon z serii Assassin’s Creed. Pojawiły się informacje na temat Codename Nebula, Raid i Echoes. Każdy z tych projektów jest gdzie indziej osadzoną grą z serii, która wraca do korzeni, podobnie jak Assassin’s Creed: Mirage. Tom Henderson, redaktor serwisu Insider Gaming podkreśla, że „Ubisoft idzie na całość, jeśli chodzi o markę AC”.

Ubisoft z ogromnymi planami na serię Assassin’s Creed. Co już wiemy?

Źródła serwisu Insider Gaming dość precyzyjnie opisują nadchodzące planowane odsłony Assassin’s Creed. Sumarycznie Ubisoft tworzy obecnie około 10 takich gier. Wszystkie należą do tej samej serii i mają pojawić się w najbliższych latach lub miesiącach. Dowiedzieliśmy się, czym będą projekty: Codename Nebula, Raid oraz Echoes. Tom Henderson na łamach serwisu Insider Gaming zdradza ekskluzywne informacje:

  • Codename Nebula – nad tym projektem pracuje studio Ubisoft Sofia znane z Assassin’s Creed III: Liberation i Assassin’s Creed: Rogue. Tytuł ma być osadzony w trzech settingach: Indiach, Imperium Azteckim oraz klimatach śródziemnomorskich.
  • Codename Raid – tytuł kooperacyjny dla 4 graczy, który zawiera także PvE. Według źródeł postacie będą tutaj pochodzić z uniwersum Assassin’s Creed. Za produkcję odpowiada studio Ubisoft Chengdu.
  • Codename Echoes – projekt tworzony przez studio Ubisoft Annecy. Wiemy jedynie, że będzie to tytuł multiplayer oparty na technologii Ubisoft Scalar.

Oprócz powyższych tytułów Ubisoft pracuje nad tymi grami z serii, o których dowiedzieliśmy się już wcześniej. Źródła serwisu Insider Gaming określają nawet orientacyjnie daty premier kolejnych produkcji:

  • Assassin’s Creed: Mirage – 2023 rok
  • Assassin’s Creed: Nexus – 2023 rok (po Mirage)
  • Assassin’s Creed: Codename Red – 2024 rok
  • Assassin’s Creed: Invictus – 2025 rok
  • Assassin’s Creed: Hexe – 2026 rok

Informatorzy serwisu Insider Gaming mówią, że Ubisoft potrzebuje około 5 lub 6 lat na dostarczenie wszystkich zapowiedzianych tytułów. Można być optymistycznym, jednak studio opóźnia sporo swoich projektów i wiele z nich zostaje anulowanych, przez co daty premier mogą zostać przesunięte.