fbpx

Sequel Assassin’s Creed Nexus jest omawiany przed potwierdzeniem pierwszej odsłony

Z serii Assassin’s Creed ma pojawić się gra VR, której roboczym tytułem jest właśnie Project Nexus. Oficjalna nazwa, data premiery czy etap prac nie są znane, a Ubisoft już teraz dyskutuje nad wydaniem sequelu powstającej produkcji.

Według serwisu TheGamer studio rzeczywiście planuje stworzenie dwóch gier VR z uniwersum Assassin’s Creed. Project Nexus to jedynie roboczy tytuł, który zapowiedziano w październiku 2022 roku. Wtedy też zaprezentowano Assassin’s Creed: Jade i Mirage. Tylko Project Nexus pozostaje niepotwierdzony oficjalnie przez Ubisoft. Rozmowy na temat sequelu są jednak pewną gwarancją, że przynajmniej pierwsza odsłona gry VR się pojawi.

Informacje o Project Nexus od Ubisoftu. Mamy oficjalny raport twórców

Raport od informatorów serwisu Insider Gaming mówi o tym, że Assassin’s Creed VR miał być wydany ekskluzywnie dla Meta Quest. Ostatecznie jednak gra może trafić na wszystkie platformy, które obsługują wirtualną rzeczywistość. Wiele zależy mimo wszystko od umów i ograniczeń samego wydawcy.

Ubisoft zmaga się teraz z pewnymi problemami przez ostatni czas. Wiele gier jest anulowanych lub znacząco opóźnianych. Dyrektor kreatywny Assassin’s Creed: Black Flag i Origins opuścił studio, co również można odebrać jako spory „cios” dla Ubisoftu. Mimo wszystko Project Nexus wciąż ma powstać i to potencjalnie w dwóch odsłonach.

Z niedawnych przecieków dowiedzieliśmy się, że gra może zawierać protagonistów innych części serii Assassin’s Creed. Rozgrywka będzie prawdopodobnie opierać się na podejściu „po cichu”, likwidowaniu przeciwników oraz otwartej walce.