Star Wars: Knights of the Old Republic debiutuje na Nintendo Switch

W tym roku potwierdzony został remake legendarnego KOTOR-a, który zresztą doczekał się już pierwszego teasera z postacią Darth Revana. Oczekując na więcej szczegółów na ten temat, można umilić sobie czas, wracając do gry, tym razem w świeżym wydaniu na Nintendo Switch.

12 listopada 2021

Wysokie miejsce Star Wars: Knights of the Old Republic na liście najlepszych RPG-ów w historii nie jest niczym zaskakującym. Gra świetnie wykorzystała uniwersum Gwiezdnych wojen, pozwalając nam na eksploracje licznych planet, przedstawiła szereg charyzmatycznych postaci i do tego stworzyła fabułę, w której mogliśmy całkowicie się zanurzyć. Nie dziwi więc jej nieustająca popularność i pojawianie się raz na jakiś czas w nowinkach z gamingowego świata.

Tym razem KOTOR otrzymał nowy zwiastun z okazji premiery gry na Nintendo Switch. Już od 11 listopada posiadacze tej konsoli mogą powrócić do historii Darth Revana lub zapoznać się z nią po raz pierwszy. Nie będzie tutaj, co prawda, wielkich graficznych i gameplayowych zmian w stosunku do oryginału, ale tytuł ten jest na tyle mocny, że obroni się i bez tego. Portem gry na Nintendo zajęła się firma Aspyr Media, która zresztą przeniosła ją wcześniej na systemy Android, iOS i MacOS. To również ona odpowiedzialna jest za nadchodzący – jeszcze bez dokładnej daty – remake Star Wars: Knight of the Old Republic.

Star Wars: Knights of the Old Republic na Nintendo Switch kosztuje 14,99 $ i można zakupić je bezpośrednio przez stronę japońskiego giganta. Po ściągnięciu gra zajmie zaledwie 12 GB miejsca, a wspierane wersje językowe obejmują angielski, francuski, włoski, hiszpański oraz niemiecki.

Dorota Żak

Skończyła UJ zanim UJ skończył z nią, nałogowo ogląda filmy, a potem o nich opowiada. W wolnym czasie siedzi gdzieś z kubkiem dobrej herbaty. Dalej smuci ją zakończenie trylogii Mass Effect, ale gdyby do końca życia miała grać tylko w jedną grę, pewnie padłoby na Fallout: New Vegas.
UWaga! Gorące informacje!