Wild Hearts na pewno bez mikrotransakcji. Twórcy potwierdzają plany

15 lutego 2023,
00:33
Kaja Piaścik
Bohater w walce z Kwarcozwierzem, przypominającym kolczatkę Kemono w Wild Hearts

Na oficjalnym kanale Wild Hearts na Twitterze odbyła się sesja Q&A, w trakcie której producent wykonawczy Lewis Harvey odpowiedział na pytania czekających na tytuł graczy.

Przy okazji podobnego wydarzenia na Reddicie twórca zdradził już sporo planów dotyczących nadchodzącej przygodówki o polowaniu na gigantyczne potwory. Dowiedzieliśmy się wtedy, że deweloperzy nie planują żadnych mikrotransakcji, co zostało potwierdzone dziś na Twitterze.

Jeden z użytkowników zwrócił uwagę na standardy wydawcy – Electronic Arts – dotyczące mikrotransakcji, jednak Koei Tecmo obiecuje, że cała zawartość, na jaką możemy liczyć po premierze Wild Hearts, będzie darmowa. Już w marcu czekają na nas nowe gatunki bestii Kemono i dodatkowe przedmioty.

Jak zapowiadają deweloperzy, podlegające pod Koei Tecmo studio Omega Force pracuje też nad poprawą wydajności tytułu. Planowany na przyszły tydzień patch ma obejmować wsparcie DLSS i FSR.

W przygotowaniu na debiut Wild Hearts udostępniony został nowy zwiastun fabularny prezentujący historię świata inspirowanego feudalną Japonią oraz centralne miasto Minato. Materiał przedstawia też pomocników, z których wsparcia skorzystamy w trakcie rozgrywki: Natsume, Ujishige, Seren i Suzuran.

Premiera Wild Hearts odbędzie się 17 lutego, czyli już w ten piątek. Zagramy na PC oraz konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X/S w pojedynkę lub w kooperacji, a subskrybenci EA Play i Game Passa mogą zapoznać się z grą w ramach 10-godzinnej wersji próbnej.