Zakupowe szaleństwo! Sony wykupiło Bungie

Sony w końcu zareagowało na działania Microsoftu i poszło na zakupy. Do ich koszyka trafiła dość znana i lubiana firma.

1 lutego 2022

Niedawno gruchnęła informacja, że Microsoft wykupił Acitivision Blizzard. Wiele osób zastanawiało się wtedy, jakie kroki podejmie Sony (które po tej informacji na giełdzie straciło niemal 20 miliardów). Teraz już wiemy, jak zamierzają walczyć o rynek.

Sony wykupuje Bungie

Oficjalna informacja pojawiła się na stronie  Sony Interactive Entertainment oraz na Twitterze Bungie. Co prawda do poziomu transakcji wiele brakuje, ponieważ jej wartość ma opiewać na kwotę 3,6 mld dolarów, ale raczej jest to tylko pierwszy z kroków, którymi Sony będzie odpowiadać Mircosoftowi.

Jak ta transakcja wpłynie na graczy?

Dobre pytanie. Według oświadczenia Jima Ryana, prezesa Sony Interactive Entertainment, Bungie pozostanie studiem międzyplatformowym. Destiny 2 jest dostępne zarówno na PC, PlayStation, jak i na Xboxie. Studio będzie niezależne i nie przestanie tworzyć dobrze wykonanych FPS science fiction, które zgrywają się z aktualnym portfolio SIE. Pete Parsons, prezes Bungie dodaje, że: „Nie odetną się od społeczności graczy i ich gry będą dostępne tam, gdzie ludzie będą chcieli w nie grać”.

Oczywiście jest to świat wielkich biznesów i wszystko może się jeszcze zmienić. W końcu Microsoft zapowiadał, że Bobby Kotick pozostanie w szefem Blizzardu, ale jednak będzie inaczej.

Bartosz Sobolewski

Niby z Torunia, ale nie stary piernik. Fan czarnego humoru i gier komputerowych, które pozwalają oderwać się od szarości rzeczywistości. Napędza go czarna kawa na przemian z energetykami. Dzielnie aktualizuje newsroom, a czasem uraczy was ciekawostkami o mechanikach gier albo sławnych osobach.
UWaga! Gorące informacje!